Psychologický výklad pohádek | Webinář

Psychologický výklad pohádek | Webinář

Adresa:

LIVE stream

Termín: 30.5.2021

30květen neděle 19:00

Žánr: ostatní akceonlinewebinář


Kde bylo, tam bylo, byli jednou dva bratři, jejichž vášeň pro lidové příběhy změnila způsoby, jimiž pojímáme dětství a možná i žijeme celé své životy. Často si to ani neuvědomujeme, ale pohádky jsou pro nás prvním zdrojem hodnot a morálních principů, učí nás empatii a mýty a archetypy obsažené v cestě pohádkového hrdiny nám umožňují symbolickým způsobem konfrontovat problémy skutečného života. Jak velmi ale mohou pohádky ovlivnit náš psychický a duševní vývoj? Mohou pohádky pomoci dítěti rozvíjet svoji tvořivou představivost? Proč se postupně mění pohádková vyobrazení problematických aspektů, jako je sex nebo násilí? Jak pohádky správně vyprávět a naplno využít sílu mluveného slova? Poznejte důležité poselství, jež představují pohádkové příběhy pro (nejen) dětskou duši v přednášce, kvůli níž nemusíte přejít sedmero hor a sedmero dolin! Společně si přiblížíme jazyk a výchovný potenciál těchto starých příběhů a optikou hlubinné psychologie nahlédneme na známé pohádky, jako je Popelka, Šípková Růženka, Červená Karkulka nebo kontroverzní Jeníček a Mařenka. Roli vypravěče našeho webináře převezme psycholog specializující se na sny, fantazie a mýty, Martin Skála.

Mgr. Martin Skála
je psycholog s dlouholetými zkušenostmi s prací se sny, fantaziemi, mýty a mimořádnými stavy vědomí a jejich symbolických vyjádření v mezilidských vztazích, v duši člověka, umění, kultuře a společnosti. Je autorem technicky symbolických konstelací. Je členem odborné rady České společnosti pro analytickou psychologii, zakládajícím předsedou Českého institutu pro analytickou psychologii, české skupiny IAAP, Mezinárodní asociace analytických psychologů. Je také autorem mnoha příspěvků v odborných publikacích, časopisech a na konferencích.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce