Za Prahu udržitelnou a sousedskou

Za Prahu udržitelnou a sousedskou

Termín: 27.5.2021

27květen čtvrtek 19:00

Žánr: ostatní akcearchitekturasetkáníonline


Historické jádro Prahy o rozloze 866 hektarů je již 29 let součástí Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jak se v Praze za tu dobu pečovalo o památky a centrum hlavního města? Jsou při proměnách Prahy dostatečně respektovány názory odborníků? Jakou roli zde hraje památková péče? A co toto členství Praze přináší? Nedávná zpráva monitorovací mise UNESCO a ICOMOS se obává tlaku soukromých developerů a vlivu, který soukromý sektor může mít na památkovou ochranu Prahy. O vztahu Prahy a organizace UNESCO v kontextu památkové péče i potřebách místních budeme diskutovat v rámci dalšího večera cyklu Za Prahu Udržitelnou a Sousedskou, v kterých řešíme problematiku turismu, bydlení, participace i celkové proměny města.

  • Kateřina Bečková / historička, předsedkyně Klubu Za starou Prahu
  • Pavel Karous / sochař, pedagog, autor projektu Vetřelci a Volavky
  • Kristýna Drápalová / specialistka na památkovou péči, asistentka dlouhodobě uvolněné členky Zastupitelstva hl. m. Prahy Hany Třeštíkové
  • Ondřej Boháč / geograf, ředitel IPR Praha
  • Moderuje: Táňa Zabloudilová

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Za Prahu udržitelnou a...

Dancing House - TanÄŤĂ­cĂ­ dĹŻm hotelPraha (372 metrů)

Hotel Antik CityPraha (538 metrů)

Radisson Blu Hotel PrahaPraha (557 metrů)