Kritické myšlení a vlastní objektivita | Webinář

Kritické myšlení a vlastní objektivita | Webinář

Adresa:

LIVE stream, online

Termín: 10.6.2021

10červen čtvrtek 19:00

Žánr: ostatní akceonlinesetkání


Ve světě přeplněném informacemi všelijakého rázu a původu je schopnost vytřídit z nich ty kvalitní nejvyšší cností inteligentního člověka. Kritické myšlení není jen kvalitou stále častěji vyhledávanou moderními zaměstnavateli napříč odvětvími, ale i klíčem k lepšímu rozhodování, přesnějšímu vyjadřování a pevnějším mezilidským vztahům. Jaké metody je ale vhodné zvolit ve snaze co nejširší souvislosti? Jak zaručit objektivitu, nejen našich zdrojů, ale i svou vlastní? Jak se vyvarovat sklonům našeho mozku k zaujatosti a odhalit vlastní kognitivní klamy?

A jak naučit sebe sama pohlížet na problémy z vícera úhlů, přizpůsobit tomu svou argumentaci a občas být ochotný přiznat si vlastní chybu? Vytrénujte svou mysl tak, aby viděla pod povrch každé informace a udělejte z kritického myšlení svou životní hodnotu! Vědecká a pedagogická pracovnice, orientující se na oblast kritického myšlení, Martina Kosturková, nám v zajímavé online přednášce přiblíží, jak zkoumat motivy a kvalifikaci autorů, či logickou soudržnost a důvěryhodnost prezentovaných tvrzení, ale přiblíží nám také, jak budoucnost a výzvy kritického myšlení vnímá World Economic Forum a jak tato problematika souvisí s naší morální zodpovědností. 

PhDr. PaedDr. Martina Kosturková, PhD. je vědecká a pedagogická pracovnice, orientující se převážně na kritické myšlení ve vícero souvislostech. Působí na Prešovské univerzitě v Prešově. Problematice kritického myšlení se věnuje od roku 2003, kdy výsledky mezinárodního testování 15letých žáků organizací OECD potvrdily nedostatečný rozvoj této schopnosti. Touto problematikou se zabývala také během svého doktorandského studia a postdoktorandského působení na Prešovské univerzitě, kde se věnuje řešení projektů inovací procesu vzdělávání a rozvoji lidských zdrojů v pedagogice, vědě a výzkumu. Je autorkou vícera monografií a odborných článků. Její prioritou je změna současné kultury školy na školu charakteru a kritického myšlení. Je zakladatelkou vlastního Výzkumného centra kritického myšlení a cností, které patří pod FHPV PU v Prešove.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce