Sbírka Magnus Art 1990 – 1999

Adresa:

Praha 8, Sokolovská 700/113a

Termín: 10.5.2021 26.6.2021
Vstupné:

zdarma

10kvě - 26čer celý den

Žánr: výstavy


Magnus Art, sbírka J&T Banky, je v České republice první jasně definovanou a strukturovanou institucionální snahou utvořit komplexní kolekci, která dokumentuje vývoj současného českého umění od 90. let 20. století až do současnosti. Vodítkem pro výběr nových akvizic do sbírky je Cena Jindřicha Chalupeckého, nejvýznamnější ocenění v České republice pro umělce do 35 let, jehož je J&T Banka dlouhodobým partnerem.

Ve sbírce je tak zastoupeno téměř 30 laureátů od roku 1990, kdy cena na popud Václava Havla, Theodora Pištěka a Jiřího Koláře vznikla. Od každého laureáta se v Magnus Art sbírce nachází dílo či více děl, která byla vytvořena v roce, kdy vítěz Cenu Jindřicha Chalupeckého získal, případně v letech předcházejících tomuto úspěchu. Výstava v galerii Magnus Art nyní nechá návštěvníky znovu objevit díla od vítězů, kteří Cenu Jindřicha Chalupeckého získali v posledním desetiletí 20. století. V té době nejčastěji na Pražském hradě a z rukou bývalého prezidenta Václava Havla. Jedná se o Vladimíra Kokoliu, Františka Skálu, Michala Nesázala, Martina Mainera, Michala Gabriela, Petra Nikla, Kateřinu Vincourovou, Jiřího Příhodu, Jiřího Černického a Lukáše Rittsteina.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Sbírka Magnus Art 1990...

Hotel ArtemisPraha (460 metrů)

Pentahotel PraguePraha (782 metrů)

Hotel Royal PraguePraha (978 metrů)