Záhadné pouto

Záhadné pouto

Adresa:

Praha 2, Náměstí Míru

Termín: 1.5.2021 29.5.2021
Vstupné:

0

1kvě - 29kvě celý den

Žánr: výstavy


V termínu od 1. do 29. května proběhne na náměstí Míru venkovní výstava o historii vztahů mezi Izraelem a Českou republikou. Vzájemné vztahy mezi českým a židovským národem přibližuje expozice na několika vybraných událostech a málo známých fenoménech od prvních dokladů českého jazyka v hebrejských rukopisech až po znovunavázání diplomatických vztahů po sametové revoluci v roce 1990. Text výstavy je doplněn poutavými ilustracemi, které zaujmou na první pohled svou neotřelostí. Námět a texty sestavil kurátor výstavy, hebraista a diplomat Robert Řehák.

Kresby a grafické zpracování vytvořili studenti ateliéru Mediální a Didaktické ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni pod vedením ilustrátorky Renáty Fučíkové. Projekt Záhadné pouto vznikl pod záštitou Velvyslanectví státu Izrael. Výstava se koná pod záštitou starostky Prahy 2 Mgr. Jany Černochové a pod záštitou primátora hl.města Prahy MUDr. Zdeňka Hřiba

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Záhadné pouto

Hotel LunĂ­kPraha (165 metrů)

Abacta ResidencePraha (220 metrů)

Mamaison Residence BelgickáPraha (367 metrů)