Vyšeart

Vyšeart

Adresa:

Praha 2, Vyšehradské sady

Termín: 5.5.2021 31.8.2021
Vstupné:

zdarma

5kvě - 31srp celý den

Žánr: výstavyumění výstava praha vyšehrad interaktivní zdarma jarní výstavy


Interaktivní výstava v parku na Vyšehradě. Díla prohlížíš v mobilu pomocí QR kódu rozestavěných po parku. Každé dílo vzniklo spoluprací výtvarníka a hudebníka, jež se vzájemně inspirovali a doplňovali.

Celkem 28 mladých umělců spojilo své tvůrčí síly a ve dvojici hudebník + výtvarník vzniklo 14 děl, která jsou rozmístěna po parku v digitální podobě. Tato díla svým rozmístěním v parku vytváří okružní procházku se 14 zastaveními a jsou návštěvníkům přístupná po načtení QR kódu na daném místě na Vyšehradě. Každé dílo je přímo inspirováno geniem loci, kde se nachází, a tudíž se návštěvník ocitá na stejném místě jako umělci na začátku jejich tvorby.

Seznam výtvarníků:

  • AVU: Dorothea Hofmeisterová, Hana Sommerová, Jan Vohradský, Julie Kopová, Matěj Liška, Sára Skoczková, Štěpán Rubáš
  • UMPRUM: Antonie Zichová, Barbora Lexová, Eliška Hanuš, Emma Šádová, Marina Hendrychová, Michal Fízik, Olga Krykun

Seznam hudebníků:

  • HAMU: Andrzej Konieczny, Ela Tolsteva, Eliška Hejhalová, Haštal Hapka, Kateřina Sole, Lukáš Brabec, Magdaléna Ochmanová, Matěj Diviš, Milica Modrá, Pavel Nesit, Pavel Zeman, Ráchel Skleničková, Štěpán Hon, Vsevolod Tokmakov

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

O akci jsme již napsali...

Galerie a muzea - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vyšeart

VIPliving HouseboatPraha (454 metrů)

Union Hotel PraguePraha (545 metrů)

Royal Court HotelPraha (1 185 metrů)