Židovské muzeum v Praze opět otevřeno

Židovské muzeum v Praze opět otevřeno

Adresa:

Praha 1, U Staré školy 1

Termín: 3.5.2021 31.5.2021

3kvě - 31kvě celý den

Žánr: výstavyžidovské muzeum historie památky synagoga Praha


Po mnohaměsíční přestávce vynucené pandemií COVID-19 se pro návštěvníky začne postupně otevírat Židovské muzeum v Praze. Od pondělí 3. května v době od 10:00 do 17:00 budou zpřístupněny proslulý Starý židovský hřbitov a Španělská synagoga s novou expozicí o dějinách Židů v českých zemích v 19. a 20. století. Otevřeno bude každý den kromě soboty a dalších židovských svátků. Všechny tyto památky bude možné navštívit jednotlivě nebo v rámci sníženého společného vstupného. Dle vládního nařízení platí omezení, že v budově může být maximálně 44 osob a skupinové prohlídky jsou zakázány.

Současně Židovská obec v Praze otevírá Staronovou synagogu, kterou lze jako další objekt samostatně připojit k návštěvě Španělské synagogy a Starého židovského hřbitova.

„Jsme rádi, že se po velice dlouhé pauze můžeme začít vracet k běžnému provozu. Zatím otvíráme naše nejvýznamnější památky, kterými jsou legendární pražský židovský hřbitov z 15. století a Španělská synagoga. Ta prošla rozsáhlou rok a půl trvající rekonstrukcí, jejíž součástí byla i příprava nové expozice, která přináší nový pohled na dějiny židovské komunity v Čechách na Moravě. Pro návštěvníky bude jistě zajímavá i svou interaktivitou. Kvůli nepříznivé epidemiologické situaci byla otevřena v prosinci pouhé dva dny, takže až nyní mají návštěvníci možnost se s touto objevnou expozicí seznámit,“ uvedl ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát.

Muzeum jako celek patřilo dlouhodobě k nejnavštěvovanějším kulturním institucím v ČR, v roce 2019 jej navštívilo téměř 680 000 osob.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Židovské muzeum v...

Epifanie apartmentsPraha (115 metrů)

Golden Prague RoomsPraha (196 metrů)

The Emblem HotelPraha (279 metrů)