Dialogy online: Philip Ursprung a Karin Sander

Dialogy online: Philip Ursprung a Karin Sander

Termín: 6.5.2021

6květen čtvrtek 19:30

Žánr: ostatní akceonlinearchitektura urbanismusdiskuze


K třetí letošní přednášce spolku KRUH jsme pozvali švýcarského historika umění a architektury Philipa Ursprunga, který si k dialogu vybral německou konceptuální umělkyni Karin Sander. Oba hosté jsou pedagogy na prestižní ETH Curych. Jak se na této škole, která udává směr ve výuce architektury, přemýšlí o propojení architektury a umění? I o tom si budou oba naši hosté povídat. Svůj společný večer uvozují manifestem „Výuka umění pro architekty“:

„Umění a architektura se rozpadly. Výuka architektury přispívá k odcizení umění a architektury. Hlavní proud architektonických škol směřuje k technologii. Školy architektury se soustředí hlavně na digitalizaci, udržitelnost a plánování. Architektura zde není k tomu, aby sloužila. Je tady, aby změnila svět. Je čas znovu propojit architekturu s uměním a vnést do učebních osnov teorii, politiku a krásu.“

Karin Sander & Philip Ursprung

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dialogy online: Philip...

Dancing House - TanÄŤĂ­cĂ­ dĹŻm hotelPraha (372 metrů)

Hotel Antik CityPraha (538 metrů)

Radisson Blu Hotel PrahaPraha (557 metrů)