LIVE stream - Karpatský thriller on-line premiéra

LIVE stream - Karpatský thriller on-line premiéra

Adresa:

LIVE stream

Termín: 30.4.2021
Vstupné:

zdarma

30duben pátek 18:30

Žánr: divadlodokument drama live premiéra live stream online zdarma


„To jsou ta strašná devadesátá léta.“

Až dosud jsme se uvádění titulů z našeho repertoáru v on-line prostředí vyhýbali, nicméně vzhledem k tomu, co všechno se za poslední rok (ale i týden) stalo, tak si myslíme, že by náš Karpatský thriller už měl spatřit světlo světa - byť jen na jeden večer. K vidění totiž bude především u nás v divadle, jakmile to půjde.

Slovenské dokumentární drama Karpatský thriller vychází ze skutečné korupční kauzy z 90. let. Hlavní hrdince se dostane do rukou materiál odhalující korupci na těch nejvyšších místech státního aparátu. Když se pokusí se celou kauzu zveřejnit, narazí na špinavé praktiky nejmenované nadnárodní firmy, která se ji pokusí nejprve společensky zdiskreditovat a později i vydírat a zastrašovat. V režii významného slovenského režiséra Romana Poláka vás čeká hořce zábavné politické divadlo, v němž je místo pro satiru i pro grotesku, kterému budou naši diváci jistě velmi dobře rozumět, protože slovenské poměry se od těch našich nijak zvlášť neliší. Hru uvádíme v české premiéře.

Záznam inscenace vznikl ve spolupráci se studenty a pedagogy Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby na Slezské univerzitě v Opavě.

LIVE stream

UNA: Viktória Pejková
ZUNA: Zuzana Truplová
NAĎA / LIŠTIČKA: Tereza Cisovská
DŽONY MICHALIDES: Jan Chudý
DEUS EX MACHINA / HARLEKÝN / SENZIBIL / DOKTOR: Michal Čapka
BUBO / BRAŇO BUBÁK: Milan Cimerák
FONUNDCU: Marek Cisovský
HARMATA / AGENT: Adam Langer
HLAVATÝ / AGENT: Josef Kaluža
HROBNÍK: Vladislav Georgiev

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Divadla v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce