Mani(e)fest -  Šárka Homfray Marek Torčík

Mani(e)fest - Šárka Homfray Marek Torčík

Adresa:

LIVE stream

Termín: 22.4.2021
Vstupné:

zdarma

22duben čtvrtek 19:00

Žánr: ostatní akceliteratura autorské čtení live stream online zdarma Palác Akropolis


Mani(e)fest je o skrytých půvabech zákoutích lidského já, které se jako dítě ve stavu údivu vystavuje zvědavým pohledům přihlížejících. Žijeme v době, kdy jsme zavření, často osamělí, bez možnosti přirozené interakce setkávání. Přesto chceme ostatním říci, kdo jsme, co prožíváme, o čem přemýšlíme. Je to svého druhu mánie a manifest zároveň. Mánie, která nemůže být nikdy potlačena. Večery se konají po dramaturgickým patronátem Barbory Baronové.

22. 4. MANI(E)FEST – SPOLEČNOST 19:00 – 20:00 / Šárka Homfray + Marek Torčík

ŠÁRKA HOMFRAY – Společnost (ne)rovnosti a mýtus meritokracie

Všichni máme stejné možnosti a stejné šance, a jestli se ti nedaří, málo se snažíš. Nebo ses možná špatně narodil/a, měl/a ses narodit líp. Tak nebo tak, je to jen tvůj problém a mě to vůbec zajímat nemusí. Já od nikoho nic nechci a ať nikdo nechce nic ode mě. V takové společnosti žijeme? A chtěli bychom v ní žít?

Šárka Homfray Právnička, odborářka a publicistka. Věnuje se zejména pracovnímu a služebnímu právu, zabývá se mimo jiné nerovným zacházením a diskriminací, genderovými aspekty práva a světa práce. Orientuje se i na budoucnost práce a její proměny, zejména ve spojení s digitalizací a kybernetickou bezpečností. Zajímají ji stereotypy a generalizace a jejich vliv na náš život.

MAREK TORČÍK – Rozložit paměť (autorské čtení)

Všechny tyhle vzpomínky jsem uložil kamsi na dno paměti, jsou místem, kam se vracím po skončení děje ve snaze dohledat historii vlastního těla: Tři verze jedné události, třikrát tentýž příběh otevřený interpretaci. Čtení z chystané prozaické knihy.

Marek Torčík je spisovatel a editor. Žije a pracuje v Praze, kde také vystudoval anglofonní literatury kultury. V roce 2016 vydal debutovou sbírka rhizomy a od té doby publikuje především časopisecky a to i prózu a eseje.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce