Mani(e)fest -  Petr Boháč Alžběta Stančáková

Mani(e)fest - Petr Boháč Alžběta Stančáková

Adresa:

LIVE stream

Termín: 21.4.2021
Vstupné:

zdarma

21duben středa 20:00

Žánr: ostatní akceliteratura live stream online zdarma Palác Akropolis


Mani(e)fest je o skrytých půvabech zákoutích lidského já, které se jako dítě ve stavu údivu vystavuje zvědavým pohledům přihlížejících. Žijeme v době, kdy jsme zavření, často osamělí, bez možnosti přirozené interakce setkávání. Přesto chceme ostatním říci, kdo jsme, co prožíváme, o čem přemýšlíme. Je to svého druhu mánie a manifest zároveň. Mánie, která nemůže být nikdy potlačena. Večery se konají po dramaturgickým patronátem Barbory Baronové.

21. 4. MANI(E)FEST – LITERATURA 20:00 – 21:00 / Petr Boháč + Alžběta Stančáková

PETR BOHÁČ – Játra

Tělesnost je nedílnou součástí člověka. Připomene se vždy, když se na ni zapomene. Upadne do mlhy nepoznaného, když se snažíme rozkrýt její zákoutí a přivést myšlení blíže k jejímu tajemství. Tělesnost je spojena s potravou, které může být jedem i ozdravnou kůrou. Tělo a potrava se stávají symboly současného světa. Stačí jeden jediný výkyv a za potravu dosadit politickou moc nebo mediální informace a máme tragédii o několika dějstvích. Tentokrát si v naší kuchařské show ukážeme, jak servírovat játra.

Petr Boháč je ředitel Paláce Akropolis, režisér Spitfire Company, příležitostný performer a výtvarník, bývalý fotbalista a elektrikář, nadšený hráč pokeru a vášnivý čtenář poezie. Pořadí charakteristik je zcela náhodné.

ALŽBĚTA STANČÁKOVÁ – Buďte rádi, že si vás všímaj

Chceme kvalitní literaturu, ale podmínky, v nichž vzniká, příliš neřešíme.

Alžběta Stančáková debutovala knihou Co s tím, za niž v roce 2015 obdržela Cenu Jiřího Ortena. Působí jako doktorandka na FF MU. Překládá z francouzštiny a angličtiny.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce