Mani(e)fest -  Jiří Sádlo Jonáš Zbořil

Mani(e)fest - Jiří Sádlo Jonáš Zbořil

Adresa:

LIVE stream

Termín: 20.4.2021
Vstupné:

zdarma

20duben úterý 19:00

Žánr: ostatní akceekologie literatura poezie live stream online zdarma Palác Akropolis

Umělci: Jonáš Zbořil


Mani(e)fest je o skrytých půvabech zákoutích lidského já, které se jako dítě ve stavu údivu vystavuje zvědavým pohledům přihlížejících. Žijeme v době, kdy jsme zavření, často osamělí, bez možnosti přirozené interakce setkávání. Přesto chceme ostatním říci, kdo jsme, co prožíváme, o čem přemýšlíme. Je to svého druhu mánie a manifest zároveň. Mánie, která nemůže být nikdy potlačena. Večery se konají po dramaturgickým patronátem Barbory Baronové.

20. 4. MANI(E)FEST – EKOLOGIE 19:00 – 20:00 / Jiří Sádlo + Jonáš Zbořil

JIŘÍ SÁDLO – Čtení z east endu

Čtu ze svých textů o vnější Praze. Manifestuju v nich rozhodnou smířlivost vůči tomu, co je tam vidět. Pořád lepší špína než vymydlená nadřazenost.

Jiří Sádlo (*1958) je biolog se zálibou v pohraničí humanitní a přírodovědné sféry (např. sociologie rostlin, dynamika invazí, urbánní ekologie, historie krajiny aj.). Výsledky publikuje prostřednictvím odborných prací, okrajově i pomocí umělecké tvorby.

JONÁŠ ZBOŘIL – Manifest z Nové divočiny

Básník Jonáš Zbořil přečte ze své sbírky Nová divočina, kde se veršuje o rybenkách, pokojových květinách a jiné drobné havěti. Skrz tuhle poezii se podíváte také do světa, ve kterém už nejsou žádní lidé.

Jonáš Zbořil (*1988) je básník a publicista. Debutoval sbírkou Podolí (2013), za kterou byl nominován na Magnesii Literu a Cenu Jiřího Ortena. V roce 2020 vydal druhou sbírku Nová divočina. Moderuje pořad Liberatura na Radiu Wave. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce