Sochy pro Zbraslav

Sochy pro Zbraslav

Adresa:

Praha 16, různá místa

Termín: 8.4.2021 22.2.2022
Vstupné:

zdarma

8dub - 22úno celý den

Žánr: výstavyumění současné umění sochy Praha zdarma


Navázat na nedávnou historii Zbraslavi spojenou se sochařskými sbírkami pražské Národní galerie a dlouhodoběji živě zakomponovat do veřejného prostoru umění současných autorů jsou dvě klíčové motivace projektu MÍSTA '21 / SOCHY PRO ZBRASLAV. Jeho základní koncept vychází vstříc výjimečně pestré krajinné dispozici této městské části a pokusí se prostřednictvím děl nacházet živou kontextualitu s konkrétním místem nejen z hlediska krajinného, ale také sociálního a ideového. Výrazový formát bude zaměřen především na současné pojetí sochy, objektu a instalace.

První ročník cyklu MÍSTA '21 / SOCHY PRO ZBRASLAV představí výběr několika děl respektovaných a známých osobností – Jiřího Davida, Vojtěcha Míči a Pavla Hoška. Pro většinu z prací nepůjde o první místo jejich prezentování. Díla budou na místech nainstalována od dubna letošního roku do února roku 2022, aby mohla mít šanci stát se organickou součástí žitého městského prostředí. Do budoucna je uvažováno i o tematických výstavách, reflektujících místní významy kulturní, historické, sociální. Záměr projektu obrací pozornost k prozíravému a zodpovědnému přístupu práce s městským prostorem, jež není vnímán pouze prvoplánově utilitárně.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea v Praze Akce v MČ Praha 16

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Sochy pro Zbraslav

Villa Seven HillsPraha (6.4 km)

Volcano Spa HotelPraha (7 km)

VIPliving HouseboatPraha (9.4 km)