LIVE stream - Výstava orchidejí

LIVE stream - Výstava orchidejí

Adresa:

LIVE stream

Termín: 1.4.2021 15.4.2021
Vstupné:

zdarma

1dub - 15dub celý den

Žánr: výstavyorchideje Botanická zahrada Praha live stream online zdarma


Botanická zahrada hl. m. Prahy každoročně v tomto období pořádá oblíbenou unikátní výstavu orchidejí. Vzhledem k nařízením vlády se výstava v tuto chvíli nekoná. Nicméně královny květin se současnou situací nedají zastavit, a tak zázemí trojské zahrady hýří všemi barvami a tvary nádherných květů. Rozkvetla jedna z nejpřísněji chráněných orchidejí světa, Paphiopedilum rothschildianum neboli Rothschildův pantofel, původem z pralesů pod nejvyšší horou ostrova Borneo. V tropickém skleníku Fata Morgana také poprvé rozkvetla velmi zajímavá orchidej Pleurothallis marthae, která patří k největším ze svého rodu. Tento druh je doma v horách západní Kolumbie, v oblasti přezdívané „nočník planety“ díky tomu, že tu ročně naprší kolem 10 000 mm srážek.

Celá kolekce pražské botanické zahrady čítá přibližně 2300 druhů orchidejí. Pro jejich milovníky přicházejí dobré zprávy: pokud to situace umožní, přehlídka orchidejí se v letošním roce uskuteční na podzim a zatím je možné si prohlédnout on-line výstavu druhů, které má trojská zahrada ve svých sbírkách.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce

16září čtvrtek 19:00

17září pátek 19:00

Rusalka

, Křižíkova 8 Divadlo

18říjen pondělí 19:30

Brian

, Zelená 15a /1084 Divadlo

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?