Cyril Höschl: Základní chyby a omyly v našem rozhodování | Webinář

Cyril Höschl: Základní chyby a omyly v našem rozhodování | Webinář

Adresa:

LIVE stream, online

Termín: 13.4.2021

13duben úterý 18:00

Žánr: ostatní akceonlineworkshop


Schopnost udělat správné rozhodnutí není jen uměním, ale i exaktní vědou. Vždy, když stojíme před významným, ale i úplně banálním rozhodnutím, má naše hlava totiž také na výběr. Jednou možností je poslechnout myšlení rychlé, intuitivní, emocionální. Druhá možnost je aktivovat posuzování pomalé, váhavé a logické. Jaké faktory ovlivňují tuto volbu? Zhoršuje nebo zjednodušuje široká škála možností naši schopnost rozhodnout se? Kdy můžeme a kdy naopak rozhodně nesmíme důvěřovat své intuici a jaký vliv má na naše rozhodování typologie osobnosti? Zažijte přednášku, jež změní způsob, jakým přemýšlíme o myšlení! Populární psychiatr Cyril Höschl ve svém webináři poutavě přiblíží celosvětově známé učení Kahnemana a Tverského, vysvětlí techniky ovlivňování volby a objasní konkrétní příklady jednotlivých faktorů, pravděpodobnostních výpočtů a různých zkreslení, jež postihují naše rozhodování.
 
Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych.
je český psychiatr, popularizátor vědy a vysokoškolský pedagog. Po sametové revoluci byl prvním svobodně zvoleným děkanem 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1990-1997) a v období 1997-2003 poté působil ve funkci proděkana pro reformu studia a zahraniční styky téže fakulty. Od roku 1990 do roku 2014 byl ředitelem Psychiatrického centra Praha a do roku 2011 také působil jako ředitel Centra neuropsychiatrických studií v Praze. V letech 2007-2008 působil ve funkci prezidenta Asociace evropských psychiatrů, v období 2008-2009 poté v pozici prezidenta Evropské federace lékařských akademií (FEAM). V letech 2004-2011 byl předsedou České lékařské akademie. Je ředitelem Národního ústavu duševního zdraví.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce