Přejít na stránky Ticketpro.cz

Tutanchamon - Přednáška Dr. Jaromíra Málka

Adresa:

Praha 7, Výstaviště

Termín: 29.5.2013
Vstupné:

150 Kč

29květen čtvrtek 01:00

Žánr: ostatní akcepřednášky


Ve středu 29. května 2013 se v Praze uskuteční přednáška: „Umění v hrobce krále Tutanchamona“ (The art in the tomb of Tutankhamun) pod vedením světově uznávaného egyptologa Dr. Jaromíra Málka.

„Tutanchamon– jeho hrob a poklady“

Dr. Jaromír Málek bude přednášet v Praze

Ve středu 29. května 2013 se v Praze uskuteční přednáška: „Umění v hrobce krále Tutanchamona“ (The art in the tomb of Tutankhamun) pod vedením světově uznávaného egyptologa Dr. Jaromíra Málka.

Dr. Jaromír Málek, který momentálně žije a pracuje v Oxfordu, vystudoval egyptologii na Univerzitě Karlově v Praze, kde v roce 1969 získal svůj doktorský titul. Je správcem archivu Griffith Institute na univerzitě v Oxfordu, který pod Málkovým vedením na internetu zpřístupnil záznamy a fotografie z vykopávek Howarda Cartera. Jaromír Málek vydal několik knih, z toho dvě o egyptském umění a také monografii o kočkách ve starověkém Egyptě. V současnosti pracuje na knize o nástěnných malbách v Sarapeu v Sakkáře, kterou vydá ve spolupráci s Johnem D. Rayem z univerzity v Cambridge.

Přednáška „Umění v hrobce krále Tutanchamona“ (The art in the tomb of Tutankhamun) se zaměří na umělecká díla, která byla roku 1922 v hrobce Howardem Carterem objevena. Mnohé z předmětů, které byly nalezeny v Tutanchamonově hrobce ukazují vysokou úroveň umělecké produkce ke konci 18. královské dynastie, kolem roku 1330 př. n. l. Staroegyptské umění však používalo metody a konvence, které se liší od těch, které známe z naší zkušenosti. Nejdůležitější z nich budou diskutovány a vysvětleny v této přednášce.

#160;

Dr. JAROMÍR MÁLEK

Jaromír Málek žije a pracuje v Oxfordu. Vystudoval egyptologii na Univerzitě Karlově v Praze, kde v roce 1969 získal doktorský titul. Zúčastnil se vykopávek a epigrafických projektů na různých místech v Egyptě: Núbie, Sakkára, Abúsír a Mít Rahína (Memfis). Je bývalým redaktorem publikace Topographical Bibliography of Ancient Egyptian Hieroglyphic Texts (Topografické bibliografie staroegyptských hieroglyfických textů) a správcem archivu Griffith Institute na univerzitě v Oxfordu. Hlavní součástí archivu jsou záznamy z vykopávek Howarda Cartera, včetně záznamů o hledání a objevu Tutanchamonova hrobu. Tým Griffith Institute pod Málkovým vedením Carterovy záznamy a fotografie z objevu Tutanchamonova hrobu zpřístupnil na internetu. Díky tomuto důležitému kroku má nyní přístup k těmto unikátním dokumentům, které přinášejí detailní informace a fotografie vykopávek a nálezů, prakticky kdokoli. Jaromír Málek vydal několik knih, z toho dvě o egyptském umění a také monografii o kočkách ve starověkém Egyptě. V současnosti pracuje na knize o nástěnných malbách v Sarapeu v Sakkáře, kterou vydá ve spolupráci s Johnem D. Rayem z univerzity v Cambridge.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Tutanchamon -...

Výstaviště HolešovicePraha (238 metrů)

Vila LannaPraha (1 816 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (2.2 km)