Přejít na stránky Ticketpro.cz

Rebelující dámy české hudby: Bára Hrzánová

Adresa:

Praha 1, Mariánské náměstí 1

Termín: 23.5.2013

23květen čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyrockfolk


REBELUJÍCí DÁMY ČESKÉ HUDBY 2013 Bára Hrzánová Condurango pokřtí své první studiové CD "Druhá máma"

Během předchozích deseti ročníků projektu Rebelující dámy české hudby vystoupila Bára Hrzánová v Městské knihovně již třikrát. Její věrní fanoušci vždy zcela zaplnili hlediště Městské knihovny a okamžitě se dožadovali dalšího koncertu. Je tedy rekordmankou cyklu a proto byla vybrána, aby zakončila i jubilejní X. ročník. Na koncertě slavnostně pokřtí své nové studiové CD quot;Druhá máma quot;.

Tvorba skupiny Condurango je žánrově těžko zařaditelná. Folk, šansony a latinskoamerická hudba se mísí s „budějovickými a proseckými“ rytmy. Studentské počátky kapely spadají do 80. let minulého století. Inspiraci tehdy hledali u Nerez a Marsyas. Dnešní sestava je stabilní od počátku 90. let a vedle Báry Hrzánové (zpěv, percussion, trubka) ji tvoří Vladimír Kosík (zpěv, kytara, harmonika), Ivo Novák (kytara, zpěv) a Míla Šikola (violoncello). Již třetím rokem koncerty obohacuje bigbítová sekce Druhá máma, kde na basovou kytaru a housle hraje patnáctiletý syn Báry Hrzánové Toník Holub a na bicí jeho nerozlučný kamarád Matyáš Mejzr. Posluchači se vedle rockových novinek mohou těšit na osvědčené hity jako Margaretka či Otík, při kterých Bára plně využívá své pěvecké i herecké nadání. Koncert tradičně zpestří promítání skvělého klipu k písni Čokoláda, který Bára před pár lety natočila s režisérem Igorem Chaunem na Jamajce. Vysvětlí, proč to bylo dobrodružné a proč ocenila, že v dětství závodně skákala do vody. Malou uchutnávku můžete najít na http://condurango.webnode.cz/.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

5březen sobota 20:00

12březen neděle 19:30

4květen středa 19:30

Lola Marsh

, Kubelíkova 27 Koncert

Ubytování v okolí akce Rebelující dámy...

ValentinskaPraha (52 metrů)

The Emblem HotelPraha (75 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (90 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (208 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (244 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (608 m)