Ozvěny Forman Festivalu

Adresa:

Praha 6, Na Ořechovce 30b

Termín: 19.4.2013 28.4.2013

19dub - 28dub celý den

Žánr: festival


V klasickém pražském biografu, který jako jediný přežil na Praze 6 likvidaci kin, se ve dnech 19. až 28. dubna uskuteční první z řady filmových přehlídek, kterými se chce kino Ořechovka vrátit zpět na kulturní mapu Prahy. Ozvěny Forman Festivalu představí kompletní americkou tvorbu legendárního filmového režiséra českého původu.

Výběr filmů byl skutečně důsledný. Kromě známých režisérových hitů jako Amadeus nebo Přelet nad kukaččím hnízdem budou moci diváci v originále s českými titulky vidět i režisérovu americkou prvotinu Taking Off, méně známý, ale o to kultovnější Ragtime, ale například i originální zpracování muzikálu Vlasy nebo historický film Valmont. Chybět nebudou ani Formanovy poslední filmy Lid versus Larry Flynt, Muž na Měsíci a Goyovy přízraky.

Ozvěny Forman Festivalu začínají v kině Ořechovka v pátek 19. dubna v 19:30 projekcí filmu Taking Off a pokračují chronologicky až do neděle 28. dubna, kdy bude přehlídka zakončena zatím posledním Formanovým filmem Goyovy přízraky. V případě, že zájem o některé kultovní filmy přesáhne kapacitu kina, jsme připraveni zařadit i další projekce.

Více o festivalu na: http://formanfestival.cz/cz/

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 6 Akce v MČ Praha 6

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Ozvěny Forman Festivalu

Hotel Silenzio Praha 6 (733 metrů)

Penzion Sprint Praha 6 (784 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (1 441 m)
Chrám svatého Víta Chrám svatého Víta Praha 1 (1 444 m)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (2.5 km)