Přejít na stránky Ticketpro.cz

The King´s Singers

Adresa:

Praha 1, Náměstí Republiky 4

Termín: 3.10.2013
Vstupné:

690 - 1.590 Kč

3říjen čtvrtek 01:00

Žánr: folkfestivalvokální


The King´s Singers je britská vokální skupina „a cappella“ – tedy pěvecká skupina vystupující bez klasického hudebního doprovodu.

 THE KING´S SINGERS

The King´s Singers je britská vokální skupina „a cappella“ – tedy pěvecká skupina vystupující bez klasického hudebního doprovodu. V roce 2008 oslavili již 40. výročí své existence a jejich jméno připomíná Kingovu vysokou školu v Cambridge v Anglii, kde byla skupina složená ze šesti sborových pěvců, v roce 1968 založena. Již dvakrát zvítězili na Grammy Awards. Skupina cestuje po celém světě a absolvuje každoročně okolo 125 koncertů, většinou v Evropě, USA a na Dálném východě. Mezi cílové destinace přibyla v poslední době také Čína. Pravidelně vystupují Proms v Royal Albert Hall a na koncertech v rámci festivalu pěveckých sborů City of London Festival.

Jako jeden z nejslavnějších souborů na světě, mají The King´s Singers každý rok velmi nabitý harmonogram ve kterém nechybějí koncerty, studiová práce, komunikace s médii ani vzdělávací aktivity, které se rozprostírají nad celou zeměkoulí. Vítězí se skladbami jak mladých, ale i zavedených autorů, a to, zda zpívají Tomkinse nebo Takemitsua, Bacha nebo Bubleho, je okamžitě rozpoznatelné pro jejich precizní intonaci, dokonalou vokální směs, bezchybnou artikulaci textu a skvělé časování. Jsou také suverénními baviči s nádherným britským humorem. V průběhu roku 2012 vystupovali The King´s Singers po celém světě ve světově proslulých koncertních sálech, včetně Sydney Opera House, Carnegie Hall a Berlínské Filharmonii. Jejich koncertní šňůra zahrnovala Austrálii, Nový Zéland, Francii, Německo, USA a Kanadu, Bulharsko, Maďarsko, Itálii, Spojenjé arabské emiráty, Švýcarsko a Finsko.

S diskografií, která zahrnuje již více než 150 nosičů, získali The King´s Singers jak nejprestižnější ocenění, tak i významný ohlas u kritiků. V roce 2009 získali cenu Grammy® za své studiové album Simple Gifts. Hluboce oddáni svému novému pojetí sborové hudby převzali více než 200 prací od předních soudobých skladatelů, včetně Richarda Rodney Bennetta, Beria, Maxwella Daviese, Ligetiho, Lukaszewského, Pendereckoho, Ruttera, Takemitsua a Tavenera. Jejich poslední album, High Flight, obsahuje mimo jiné také díla od Erica Whitacrea a Boba Chilcotta. Bylo nahráno v USA s doplněným sborem College Concordia a vydáno na podzim 2011 v nahrávací společnosti Signum. Další nedávné nahrávky vydané společnosti Signum obsahují Swimming Over London (Plavání přes Londýn) a spojují v sobě některé skupinou oblíbené skladby s novým aranžmá; dále  světovou premiéru nahrávky hudby Pachelbel’s Music for Vespers s Charivari Agréable; a také nové vánoční DVD. The King´s Singers mají mimořádnou tradici v televizních vystoupeních. Na Zimní Olympiádě měli koncert společně s The Mormon Tabernacle Choir (Chór mormonského svatostánku) a účinkovali také na jejich vánočním koncertu v roce 2008. Toto představení, které bylo vysíláno v přímém televizním přenosu na stanici PBS po celých USA, shlédlo naživo 80.000 diváků, a je k dispozici také na DVD. Následovalo televizní vystoupení na BBC Proms v Royal Albert Hall v Londýně (je rovněž také na DVD), které získalo v lednu 2010 cenu MIDEM Classical Award International. Několikrát se také objevili ve snídani televize BBC a často vystupují v pořadu Songs of Praise. Kromě koncertů vyprodaných po celém světě, sdílejí The King´s Singers své umění prostřednicvím četných workshopů a mistrovských kurzů. Zveřejňují také fantastické množství hudebnin: do současné doby jim jejich vydavatel Hal Leonard vydal přes více než dva miliony výtisků. Jejich aranžmá jsou zpívána ve školách, vysokoškolských souborech, amatérských i profesionálních souborech po celém světě.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce The King´s Singers

Tyn Yard ResidencePraha (347 metrů)

The Emblem HotelPraha (742 metrů)

ValentinskaPraha (864 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (67 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (571 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (931 m)