Přejít na stránky Ticketpro.cz

Eyolfek

Adresa:

Praha 1, Dlouhá 39

Termín: 16.1.2015

16leden čtvrtek 01:00

Žánr: divadločinohradrama


Henrik Ibsen - Jedovatá vivisekce manželského vztahu založeného na sobectví a tedy dobrovolně přijaté slepotě. Děsivější variace na předcházejícího Stavitele Solnesse jakoby předjímala i doprovázela Strindbergovy psycho-horory.

Režisér Jan Nebeský se do Divadla v Dlouhé vrací po osmi letech a stejně jako tehdy si pro hostování vybral text Henrika Ibsena. Po Divoké kachně je to tentokrát jedna z posledních Ibsenových her, málokdy uváděný Eyolfek. Jan Nebeský se na jeho přípravě podílí se svými blízkými spolupracovníky – především překladatelem Františkem Fröhlichem, jehož převody odhalují moderní jádro Ibsenových her a kongeniálně souznějí se zcela současným inscenačním pojetím, a výtvarnicí Janou Prekovou. Ústřední manželský pár hrají – stejně jako v Divoké kachně – Jan Vondráček a hostující Lucie Trmíková. V roli jejich syna Eyolfka ale tentokrát uvidíme skutečné dítě – Vlastíka Kaňku nebo alternujícího Vojtu Lavičku (přestože obsazení Jaroslavy Pokorné do role dívenky Hedviky v Divoké kachně se ukázalo jako velmi nosné a herečce přineslo Cenu Alfréda Radoka).

Jan Vondráček - Alfréd Allmers
Lucie Trmíková - Rita Allmersová
Vlastík KaňkaVojtěch Lavička - Eyolf (dítě)
Klára Sedláčková-Oltová - Asta Allmersová
Jan Meduna - Inženýr Borgheim
Ivana Lokajová - Krysařka

Autoři inscenace >>
Překlad František Fröhlich - Režie Jan Nebeský - Dramaturgie Štěpán Otčenášek - Scéna Jan Nebeský, Jana Preková - Kostýmy Jana Preková - Multimédia David Vrbík

 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Eyolfek

Tyn Yard ResidencePraha (344 metrů)

The Emblem HotelPraha (704 metrů)

ValentinskaPraha (821 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (400 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (603 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (1 138 m)