Přejít na stránky Ticketpro.cz

French Films

Adresa:

PRAHA 6, Chalupeckého 6

Termín: 17.5.2013

17květen čtvrtek 01:00

Žánr: popfestivalpunk


Nejlepší nová evropská kapela roku, French Films z Finska, dorazí na strahovskou Sedmičku

Nejlepší nová evropská kapela roku, French Films z Finska, dorazí na strahovskou Sedmičku

French Films je finská kapela, která vznikla v roce 2010. Po podepsání smlouvy s finským labelem GAEA Booking amp; Records na podzim roku 2010 vydali své první EP Golden Sea, po kterém následovalo debutové album Imaginary Future, které vyšlo na podzim roku 2011.

Kapelu nejdříve tvořili Johannes Leppänen (kytara, zpěv), Joni Kähkönen (kytara, zpěv), Mikael Jurmu (basová kytara, zpěv), Santtu Vainio (syntezátory, zpěv) a Antti Inkiläinen (bicí). Inkiläinen a Leppänen spolu hráli v kapele, která vystupovala s další skupinou, kde hrál Jurmu a která se jmenovala quot;Yes Please! quot;.

Společně pak založili novou kapelu. Leppänen pak potkal v hospodě Kähkönena, který mu představil Vainioa. V říjnu 2012 skupina oznámila odchod Mikaela, kterého nahrazuje nový basák Tuomas Asanti.Jméno skupiny vzniklo po rozhovoru Kähkönena s Leppänenem o francouzském filmu, který zhlédli.

Jako největší vliv skupina jmenuje The Ramones, Beat Happening, The Beach Boys, The Shop Assistants, The Jesus And Mary Chain a The Pastels. Podle skupiny je nejvíc ovlivňuje quot;Snění, studená amp; temná zima, život, hudba quot;.

French Films získali cenu 2013 European Border Breakers Awards za nejlepší evropskou novou skupinu, kterou obdrží v lednu 2013 v Holandsku.

Během posledních dvou let skupina hrála na mnoha festivalech po celé Evropě, v Japonsku i Rusku. Odehrála přes sto koncertů a vystoupila na Roskilde Festivalu v roce 2012 s umělci jako The Cure a Björk.
Album získalo pochvalné recenze kritiky- na Fake Plastic Tunes dostali 5/5 a na Pitchforku skvělou recenzi. Skupina říká quot;Kombinujeme syrovost punku a něžnost dream popu quot;.

Seznámit se s tímto finským objevem můžete i vy, neboť 17.května vystoupí na strahovské Sedmičce.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - PRAHA 6 Akce v MČ PRAHA 6

Podobné akce

Ubytování v okolí akce French Films

Restaurant a hotel NebozízekPraha (469 metrů)

The Golden Wheel HotelPraha (1 016 metrů)

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (1 790 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (1 196 m)
Chrám svatého Víta Chrám svatého Víta Praha 1 (1 257 m)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (1 037 m)