Songfest.CZ

Songfest.CZ

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 24.1.2013

24leden čtvrtek 01:00

Žánr: popfestivalpro děti


Za necelé dva měsíce vstoupíme podle čínského lunárního kalendáře do Roku hada. Symbolické rozloučení se starým časem a přivítání roku nového tradičně chystají čínská zpěvačka Feng-yűn Song s hercem a režisérem Jaroslavem Duškem na festivalu Songfest.cz. Do světa tradic Dálného východu mohou diváci poprvé nahlédnout 24. ledna v pražském Palác Akropolis. Poté festival zamíří do Hradce Králové (25. 1.), Plzně (26. 1.), Českých Budějovic (1. 2.) a do Českého Krumlova (2. 2.).

V každém městě bude v programu vedle hlavních protagonistů večera a čínských hudebníků i zajímavý host. V Praze se mohou návštěvníci těšit na vynikající soubor překračující žánrové hranice Clarinet Factory. V hradeckém Draku a plzeňském Divadle pod lampou vystoupí výtvarník, hudebník a performer Petr Nikl, v budějovickém Metropolu se přidá hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal a v konečně v českokrumlovském Městském divadle večer zpestří král modrých houslí Pavel Šporcl. Vedle koncertního programu nabídne festival Songfest.cz i zábavné odpoledne pro děti i dospělé.

„Blížící se nový lunární rok je ve znamení vodního hada a v čínské astrologii znamená jemné proudění energie. Očekává se zvolnění a plynulý vývoj – co více si po období ekonomických i politických turbulencích přát,“ říká zakladatelka festivalu a neúnavná propagátorka tradiční čínské kultury Feng-yűn Song.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Songfest.CZ

Žižkovská televizní věžPraha (202 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (609 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 604 metrů)