Přejít na stránky Ticketpro.cz

The World Famous Glenn Miller Orchestra

Adresa:

Praha 1, Náměstí Republiky 5

Termín: 10.1.2013 12.1.2013

10leden čtvrtek 01:00

Žánr: koncertypopinstrumentáljazzswing


Tradiční lednový svátek pro všechny příznivce swingu nebude chybět ani na začátku roku 2013. Již popáté v řadě se do Prahy vrátí jeden z nejznámějších swingových orchestrů na světě Glenn Miller Orchestra. Svým domácím příznivcům, kteří ho odměňují velkou láskou a přízní, zahraje 12. ledna v 17 a 20 hodin v Obecním domě.

Glenn Miller Orchestra se vrátí v lednu 2013 již popáté do Prahy

Tradiční lednový svátek pro všechny příznivce swingu nebude chybět ani na začátku roku 2013. Již popáté v řadě se do Prahy vrátí jeden z nejznámějších swingových orchestrů na světě Glenn Miller Orchestra. Svým domácím příznivcům, kteří ho odměňují velkou láskou a přízní, zahraje 12. ledna v 17 a 20 hodin v Obecním domě. Svým vystoupením naváže na koncertní program „In the Miller Mood“, který spojuje jak tradiční evergreeny jako Moonlight Serenade, A String of Pearls, Little Brown Jug, Stairway To The Stars nebo Somewere Over The Rainbow se skladbami dalších swingových a jazzových skladatelů. Diváci si užijí skvělé instrumentální výkony, zpěv i humor a eleganci, se kterou je Millerovou tvorbou provede kapelník Wil Salden. Navíc oba koncerty pomohou získat prostředky pro Nadaci Terezy Maxové.

Historie původního amerického tělesa Glenn Miller Orchestra sahá do třicátých let minulého století. Glenn Miller se brzy po jeho založení ve svých třiceti pěti letech stal hvězdou tehdejší hudby. Hubený, vážně vypadající muž s kulatými brýlemi přinesl nový zvuk, založený ne na sólistech, ale perfektní harmonii celého orchestru. Na podzim roku 1939 začala rádia hrát hudbu jeho orchestru a skladby „In the Mood“, „Pennsylvania 6-500“, „String of Pearls“ a „Moonlight Serenade“ se okamžitě staly populární po celém světě. V roce 1942 přišel Glenn Miller s nápadem spolupracovat s americkým letectvem a založil U. S. Air Force Orchestra. Život Glenna Millera skončil ve věku čtyřiceti let při nikdy nevysvětlené letecké nehodě, kdy celé letadlo během 2. světové války na cestě z Londýna do Paříže zmizelo. Jednou z nedávných teorií je, že jej zasáhla bomba, kterou upustil jeden z bitevníků vracející se z náletů nad Německem. I když hvězdná kariéra Glenna Millera trvala pouhých pět let, byla to dostatečně dlouhá doba na to, aby se zapsal do historie jako vůdčí osobnost nejpopulárnějšího swingového orchestru na světě.

Po smrti kapelníka založil Tex Beneke, člen Glennova orchestru, na konci druhé světové války nový Glenn Miller Orchestra. V roce 1956 se vedení orchestru ujal Ray McKinley, bývalý bubeník Miller’s Air Force Orchestra, a do současné doby se vystřídalo několik dalších kapelníků. Wil Salden se začal zabývat hudbou Glenna Millera v roce 1978 a přijal za svou jeho kouzelnou formuli: „Každý kapelník sní o vytvoření nezaměnitelného zvuku, který je okamžitě rozpoznatelný po několika tónech.“ V roce 1990 byl Wil Salden společností, která uveden jako kapelník Glenn Miller Orchestra pro Evropu. Seznam jejich oblíbených standardů zahrnuje například „Sunrise Serenade quot;, „Moonlight Serenade quot;, „Moon Love quot;, „Over the Rainbow quot;, „Blue Orchids quot;, „The Man With the Mandolin quot;, „Careless quot;, „When You Wish Upon a Star quot; a „Imagination quot;.

Glenn Miller Orchestra - Blueberry Hill: http://www.youtube.com/watch?v=wsqgTEgEvis

Glenn Miller Orchestra - Chattanooga Choo Choo: http://www.youtube.com/watch?v=-XQybKMXL-k

Glenn Miller Orchestra – Little Brown Jug: http://www.youtube.com/user/glennmillerorch#p/u/10/RzMHMWjVZc0

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce The World Famous Glenn...

Tyn Yard ResidencePraha (304 metrů)

The Emblem HotelPraha (705 metrů)

ValentinskaPraha (827 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (50 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (537 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (921 m)