Přejít na stránky Ticketpro.cz

East-West European Jazz Orchestra (D, RUS, BALI)

Adresa:

Praha 1, Národní 20

Termín: 18.10.2012

18říjen čtvrtek 01:00

Žánr: festivaljazz


XXXIV. MEZINÁRODNÍ JAZZOVÝ FESTIVAL PRAHA

EWEJO je mezinárodní uskupení hudebníků z celého světa, které vzniklo v roce 2008 v Dortmundu. Jeho zvláštností je velký počet hudebníků, kteří se vystřídají během večera na pódiu. Celkem je jich 40 a každý přináší do celku své vlastní prvky a tím vytváří neopakovatelnou hudbu.

The East-West European Jazz Orchestra byl založen v roce 2008 sdružením East-West Jazz Dortmund ve spolupráci s Glen Buschmann Jazz Academy Dortmund a hudebními institucemi z jeho partnerských měst, což jsou Rostov na Donu (Rusko) a Novi Sad (Srbsko). V roce 2008 mezinárodní porota jmenovala orchestr jedním z oficiálních orchestrů Evropského hlavního města kultury – Ruhr 2010. Band vyniká autentickým způsobem interpretace na mezinárodní úrovni. Využívá dosud neznámé hudební formy, které kombinuje s evropským jazzovým mainstreamem, obohaceným o východoevropskou hudební tradici a východoevropský jazz. Projekt v sobě integruje různé kultury, žije evropskou myšlenkou a vyhledává začínající i profesionální jazzové hudebníky z různých evropských regionů s jejich neobvyklými styly ovlivněnými místní regionální hudební tradicí.

V průběhu let 2008-2010 hrál orchestr s hudebníky jako jsou Dennis Rowland (USA), Jerry Bergonzi (USA), Gerard Presencer (GB), Andrew Krasilnikov (RUS), Ondrej Štveráček (CZ), Peter Beets (NL), Dian Pratiwi (Indonésie), Ryan Carniauxem (USA), Milan Svobod (CZ), Peter Weniger (D), JD Walters (USA) a s dalšími.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

5březen sobota 20:00

12březen neděle 19:30

4květen středa 19:30

Lola Marsh

, Kubelíkova 27 Koncert

Ubytování v okolí akce East-West European Jazz...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (494 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (548 metrů)

ValentinskaPraha (614 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (356 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (31 m)