Přejít na stránky Ticketpro.cz

Vladimír Mišík

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 12.11.2012 13.11.2012

12listopad čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyrockpop


Album Kuře v hodinkách – jedno z nejzásadnějších alb v české rockové historii slaví letos 40 let od svého vzniku!

Album Kuře v hodinkách – jedno z nejzásadnějších alb v české rockové historii slaví letos 40 let od svého vzniku! K tomuto výročí již letos v únoru vydal Supraphon jubilejní edici alba, která nabídla původní nahrávky doplněné o bonusy a to v novém remasteringu z původních pásů. Vedle CD nahrávka vyšla i na vinylové desce. Agentura 10OPROmotion k výročí alba připravuje ojedinělé turné. Kromě Vladimíra Mišíka zahrají členové z původního Flamenga – basista Vladimír „Guma“ Kulhánek a kytarista Pavel Fořt. Sestavu dále doplní muzikanti z ETC – Jiří Zelenka (bicí), Pavel Skála (kytary) a další muzikanti k doplnění „flamengovského“ zvuku – Jakub Doležal (saxofon, flétna) a Pavel Bohatý (zpěv, klávesy). Během koncertu zazní jak nesmrtelné skladby z legendárního alba, tak ty z dob raných ETC…, samozřejmě současný repertoár až po závěrečný jamsession. Kuře v hodinkách je dnes považováno za jeden z nejlepších počinů historie tuzemské populární hudby. Průlomové album, které předvedlo spojení poesie s rockem a dokázalo, že rock lze zpívat česky. Album, v němž se setkal elektrický bigbít s verši Josefa Kainara v unikátní symbióze, vzbuzuje i po čtyřiceti letech zájem posluchačů. To dokazuje i jeho umístění na druhé příčce hitparády nejprodávanějších alb, kterou na konci února zveřejnila ČNS IFPI – a kde se v TOP 50 drží již třiadvacet týdnů. Titul se stal také letos jedním z nejúspěšnějších z nabídky digitálních servisů, jako jsou SUPRAPHONline nebo MusicJet. Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Do současné chvíle vydala kapela 10 řadových alb, řadu kompilací a také 1 DVD k 60. narozeninám Vladimíra Mišíka. V červnu 2010 vyšlo úspěšné (Zlatá deska) a ceněné album Ztracený podzim. Současná sestava kapely ETC: Vladimír Mišík (zpěv, kytara), Jiří Veselý (basa, akordeon), Pavel Skála (kytary, zpěv), Petr Pokorný (kytary), Jiří Zelenka (bicí, zpěv), Vladimír Pavlíček (housle)

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vladimír Mišík

Žižkovská televizní věžPraha (202 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (609 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 604 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (196 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 609 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (1 414 m)