Přejít na stránky Ticketpro.cz

Planet Connection: Mexican Institute of Sound (MEX) a další

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 24.10.2012

24říjen čtvrtek 01:00

Žánr: klasikaHiphopfestivalelektropunkvážnáhip hop


Mexican Institute Of Sound přiváží slunný taneční koktejl

Hlavním hostem říjnových Planet Connection bude projekt Mexican Institute of Sound. Pod jeho hlavičkou se skrývá DJ a producent Camilo Lara, který do Prahy přiveze opojný mix západní taneční hudby a hip hopu střižený větším než malým množstvím tradičního latinskoamerického stylu cumbia. Největší hvězda mexické taneční hudby si v Paláci Akropolis odbude svoji českou premiéru.

Camilo Lara z mexického hlavního města je jako hudební Superman. Přes den šéfuje místní pobočce nahrávací společnosti EMI a v noci se proměňuje v šíleného vědce, který ve své domácí laboratoři plné vinylových desek slepuje z tanečních beatů a hip hopových scratchů a samplů ze stařičkých mexických desek bláznivého zvukového homunkula. „Když jsem vyrůstal, ozývaly se z mého pokoje kapely jako Bauhaus, A Tribe Called Quest nebo Primal Scream. A v kuchyni mezitím moji rodiče poslouchali nahrávky stylu cumbia. Muzika, kterou dělám teď je mixem toho všeho,“ vysvětluje Camilo Lara zrod svého originálního stylu, v jehož tavícím kotli se vaří také dub, punk a nebo spousta tradiční latinskoamerické hudby.

Svoje švihlé koláže Lara nejdříve jen posílal na kompaktech kamarádům místo vánočních dárků, v roce 2005 se ale konečně nechal přesvědčit a připravil regulérní debut projektu Mexican Institute of Sound (Instituto Mexicano Del Sonido). Fantastické album Méjico Máxico mu udělalo ve světě obrovské jméno a zároveň odstartovalo vlnu zájmu o mexickou elektronickou hudbu. Na následném albu Pinata hostují veteráni Tom Tom Club či japonský hudebník Fantastic Plastic Machine, zatímco tři roky stará nahrávka Soy Sauce se zcela obešla bez samplů, které nahradila živá kapela. Zatím posledním počinem MIS je letošní deska Politico.

Mexican Institute Sound je také podepsaný pod remixy pro Placebo či Johnnyho Cashe, podílel se na hudbě k filmovým hitům Mexická jízda či Drsňák a frajer a jeho skladby zní z reklam či počítačových her. Jeho odvážná fúze taneční moderny s tradiční latinskoamerickou hudbou slaví ve světě obrovské úspěchy, čehož důkazem je třeba pozvánka na prestižní festival Coachella. „Přestavte si Hot Chip na návštěvě Buena Vista Social Clubu nebo šílený taneční večírek, který se koná po ulicemi Mexico City“ oslavoval jeho vystoupení americký magazín CMJ. 24. října budou moci jeho slunný taneční koktejl konečně ochutnat i čeští posluchači.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Planet Connection:...

Žižkovská televizní věžPraha (201 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (609 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 603 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (194 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 610 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (1 416 m)