Přejít na stránky Ticketpro.cz

EuroConnections 2012: Chapelier Fou (FR) Alvik (CZ)

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 20.9.2012

20září čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyrockjazzelektro


Koncerty Chapeliera Fou bývají velkým zážitkem. Nápaditým propojením hry na housle s elektronickou hudbou dokáže zahýbat emocemi i těch největších cyniků.

Koncerty Chapeliera Fou bývají velkým zážitkem. Nápaditým propojením hry na housle s elektronickou hudbou dokáže zahýbat emocemi i těch největších cyniků. Kritika o něm mluví jako o hudebním bratranci Yana Tiersena a není to rozhodně jen proto, že mu album vyšlo na stejném labelu. Tentokrát se navíc Chapelier Fou podělí o své hudební poznatky a zkušenosti ve workshopu zaměřeném na „loopování“, které při svých živých performancích často užívá. Tzv „looping je vytváření hudebních smyček, které se postupně nahrávají přímo před publikem pomocí elektronických efektů, či nástrojů a tímto způsobem vznikají před diváky živé quot;accapella quot; improvizace.

Workshop začne v 17. hodin, koncert v 19:30.

Po delší době se v Praze ukáže naživo také domácí skupina Alvik, která představí ukázky z chystaného alba.

Louis Warynski z francouzského městečka Metz strávil svoje mládí poctivým cvičením na housle. Teprve na konzervatoři objevil, že vedle klasiky existuje i báječný svět klubové elektroniky nebo rocku. Proč jedno nebo druhé opouštět, když by mohl všechny svoje lásky spojit do jedné? Znělo to trochu jako nápad hodný šíleného kloboučníka z Alenčiných dobrodružství Lewise Carolla, a tak pro svůj projekt přijal jméno Chapelier Fou. Nebyl to ale vůbec nápad špatný, šestadvacetiletý houslový virtuóz a elektronický alchymista v jedné osobě je dnes považován za jeden z největších objevů francouzské hudby.

Hudební novináři ho srovnávají s Boards Of Canada, Four Tet nebo Owenem Palletem, ale odkazy na jiné muzikanty dostatečně neodhalují originalitu, s níž Chapelier Fou vstoupil do současné elektronické hudby. Pozornost vzbudily hned debutové singly Darling, Darling, Darling… a Scandale!, které v roce 2009 bodovaly i ve francouzské hitparádě. Vyšly na značce Ici d'ailleurs, nebo-li proslulém labelu z Nantes, který se stará o nahrávky takových osobností jako jsou třeba Yann Tiersen (autor soundtracku k Amélii z Montmartru) nebo Matt Elliott (alias The Third Eye Foundation). Oba jsou velkými fanoušky Chapelier Fou, zatímco prvního jmenovaného houslita zremixoval, druhý zpívá na jeho debutovém albu 613, který vyšlo v roce 2010.

Letos vydal Chapelier Fou nové album Invisible, ve kterém navázal na úspěchy svého debutového alba. Jeho náladové skladby využívají sílu sofistikovaných beatů, do nichž Louis vplétá smyčky z klasické hudby či vlastních kompozic.

Jako předkapela se představí v Praze po delší době Alvik. Skupina, jejíž styl se jen těžko zaškatulkovává, ale můžete ho hledat kdesi mezi drum amp;bassem, trip hopem, elektronikou, downtempem, nu- a soul-jazzem. Skupina, jejíž členové jsou většinu času rozptýleni v různých koutech Evropy. Anya Stuart (USA) zpěv, Mishan Pajdiak (CZ) el. rytmika, samply a bicí, Bharata Rajnošek (CZ) dechy, Petr Tichý (CZ) kontrabas, Audun Nedrelid (NOR) klávesy a rhodes chystají třetí řadovou desku s názvem „Your Name Here“ a ukázky z ní zazní i tento večer.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce EuroConnections 2012:...

City Crown HotelPraha (118 metrů)

Žižkovská televizní věžPraha (201 metrů)

Hotel TheatrinoPraha (298 metrů)