Přejít na stránky Ticketpro.cz

Diví muži na zemi i mimoni: Pavol Hammel, host: Radim Hladík

Adresa:

Praha 1, Mariánské náměstí 1

Termín: 11.10.2012

11říjen čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyrock


Projekt DIVÍ MUŽI NA ZEMI I MIMONI vznikl ve spolupráci umělecké agentury Taktika Muzika s Městskou knihovnou v Praze.

Slovenský hudebník a zpěvák Pavol Hammel (nar. 1948 v Bratislavě) je pro někoho progresivní rocker, který od 60. let minulého století přibližoval zdejším posluchačům „západní“ trendy, pro jiné je osobitým písničkářem s melancholickým hlasem. Pochází z muzikantské rodiny, k hudbě ho přivedl už v útlém věku jeho otec, houslista Slovenského národního divadla. Housle však Pavol Hammel v době dospívání vyměnil za kytaru a už začátkem 60. let minulého století založil bigbeatovou skupinu Prúdy, se kterou natočil své největší hity. V kapele působilo mnoho vynikajících hudebníků, např. klávesista Marian Varga či baskytarista Fedor Frešo (oba později Collegium Musicum). Skvělé texty skupině psali mj. Kamil Peteraj a Boris Filan, se kterými Pavol Hammel spolupracuje dodnes.

V roce 1976 absolvoval Právnickou fakultu UK v Bratislavě, působil ve slovenském hudebním vydavatelství Opus a v roce 1994 založil vlastní promotérskou agenturu. Je ženatý, má dvě dcery. Linda Hammelová je také zpěvačkou.

Na koncertě v Městské knihovně zazní největší hity Pavola Hammela, prostor dostane i jeho aktuální tvorba. Hostem večera bude veterán české rockové scény a král elektrické kytary Radim Hladík, se kterým Pavol Hammel spolupracoval už v 70. letech minulého století. Před pár lety tuto spolupráci obnovili a výsledkem bylo velmi povedené živé album Déjà vu live. Ukázky z alba budou samozřejmě také součástí tohoto výjimečného koncertu.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

5březen sobota 20:00

12březen neděle 19:30

4květen středa 19:30

Lola Marsh

, Kubelíkova 27 Koncert

Ubytování v okolí akce Diví muži na zemi i...

ValentinskaPraha (52 metrů)

The Emblem HotelPraha (75 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (90 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (208 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (244 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (608 m)