Přejít na stránky Ticketpro.cz

Jiří Stivín

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 19.11.2012
Vstupné:

150 - 600 Kč (slevy pro děti, studenty, seniory a držitele průkazu ZTP)

19listopad čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyjazzpro děti


Tradiční koncert Pocta sv. Cecílii během dvaceti let získal řadu příznivců. Stal se již očekávanou listopadovou událostí. Dokonce je zmiňován v odborných publikacích jako každoroční svérázná kulturní událost

Tradiční koncert Pocta sv. Cecílii během dvaceti let získal řadu příznivců. Stal se již očekávanou listopadovou událostí. Dokonce je zmiňován v odborných publikacích jako každoroční svérázná kulturní událost. V posledních letech tato akce probíhá pod záštitou primátora hl.m. Prahy a koná se i navzdory případným nepříznivým finančním vyhlídkám.

Koncert se koná v sobotu 19. listopadu 2012 večer ve Dvořákově síni Rudolfina. Pořadatelem a hlavním protagonistou je multiinstrumentalista Jiří Stivín. Vystoupí za doprovodu celé řady hudebníků různého žárového zaměření. Na programu jsou jak skladby klasické, tak improvizační a jazzové. Nekonvenčním způsobem v sobě tento večer spojí mimořádný hudební zážitek s bezprostřední atmosférou, hravou improvizací a humorem. „Pro mě osobně je to vzácná příležitost jednou za rok se sejít s přáteli a posluchači, kteří fandí naší hudbě,“ dodává k tomu Jiří Stivín.
První koncert věnovaný patronce hudebníků svaté Cecílii se konal v roce 1992, impulzem byly 50. narozeniny Jiřího Stivína. V následujících letech spolu s ním v Rudolfinu účinkovala řada vynikajících interpretů, kteří se při této příležitosti stali součástí věčně proměnlivého muzikantského sdružení Collegium Quodlibet: zpěvačka Magdalena Kožená, houslisté Marta Líbalová,Gabriela Demeterová, Bohdan Warchal, Petr Messiereur, Jan Talich, gambista Petr Hejný, klavíristé Stanislav Bogunia, Gabriel Jonáš, Adam MacMahon, z cechu cembalistů a varhaníků Jaroslav Tůma, Aleš Bárta a Robert Hugo. Jejich umělecké výkony je možné si připomenout na několika CD s živými záznamy koncertůpod standardním názvem Pocta sv. Cecílii.

Letos, v listopadu 2012, pořádá agentura Stivín Quodlibet Systém s.r.o. koncert již po dvacáté prvé – oslava svátku sv. Cecílie se tak dožívá „plnoletosti“. Jiří Stivín zároveň oslaví své neuvěřitelné 70. narozeniny.

„Zatímco dramaturgie úvodní části koncertu Pocta sv. Cecílii je daná, pokaždé zahrnuje skladby Bacha, Vivaldiho a Telemanna, část druhá je naopak koncipována jako spontánní muzicírování pozvaných hudebníků, nikdy není dopředu jasné, co přesně se bude na pódiu dít, záleží i na momentálních reakcích publika...“ říká k programu Jiří Stivín.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.
150 - 600 Kč (slevy pro děti, studenty, seniory a držitele průkazu ZTP)

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jiří Stivín

ValentinskaPraha (308 metrů)

The Emblem HotelPraha (357 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (370 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (508 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (525 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (930 m)