Přejít na stránky Ticketpro.cz

Don Gioavani di Praga

Adresa:

Praha 1, Národní 20

Termín: 12.10.2012 26.10.2012

12říj - 26říj celý den

Žánr: ostatní akce


PRAGUE ADVENTURES OF FAMOUS PUPPET LIBERTINE

Prakticky každý, kdo ze světa zavítá do Prahy, si přinese v hlavě několik hesel - Pražský hrad, Karlův most, Franz Kafka, Mozart… Don Giovanni. Možná nejslavnější a nejpopulárnější opera všech dob měla v roce 1787 premiéru právě v Pražském Stavovském divadle a s českou metropolí navždy srostla. „Mí pražané mi rozumějí,“ prohlásil Wolfgang Amadeus Mozart právě po premiéře legendární opery.
Pražského rodinného stříbra si všimli i čeští loutkáři a v průběhu let vzniklo hned několik inscenací slavné opery v loutkovém provedení. Marionetový Don Giovanni je tak pražskou specialitou, za kterou se do ní po revoluci začali hrnout turisté z celého světa.
Nová inscenace, kterou připravuje dramaturgie divadla Reduta, v sobě slučuje principy tradiční české loutkové školy a moderních postupů jak technologických, tak při práci s loutkou. Tým zkušených profesionálních loutkoherců a herců divákům naplno předvede kapacity moderního loutkového divadla ve spojení se stínohrou, černým divadlem, pohybovým herectvím a dalšími prvky.
Název Don Giovanni di Praga akcentuje spojení díla s městem, kde vzniklo a kde je doma. Diváci tak v kulisách poznají dobře známé pražské dominanty a inscenace nabídne romantickou atmosféru rokokové Prahy. O výrobu loutek se stará jeden z nejlepších žijících loutkářů Václav Krčál, mezinárodně proslulý umělec, který vytvářel loutky pro představení ve Spojených státech, Japonsku, Anglii a dalších zemích.
Divadlo Reduta se tímto projektem hlásí k odkazu tradice a inovace, který si vybudovala od 50. let, kdy začalo obohacovat pražskou kulturní scénu. Otevírá dveře nové generaci umělců, kteří chtějí nejen navázat na tradici, ale i posouvat loutkové herectví dál.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Don Gioavani di Praga

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (494 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (548 metrů)

ValentinskaPraha (614 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (356 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (31 m)