Přejít na stránky Ticketpro.cz

Luca Turilli´s Rhapsody (ITA)

Adresa:

PRAHA 3, Koněvova 13

Termín: 29.11.2012

29listopad čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyrockmetal


LUCA TURILLI´S RHAPSODY se představí v PRAZE! Světové turné k novému albu!

Luca Turilli je italský kytarista a skladatel, který v roce 1993 založil spolu s klávesistou Alexem Staropoli symfonic metalovou kapelu RHAPSODY, hrající tzv. Hollywood metal, později Film Score Metal. Společně vlastně takto ustanovili zbrusu nový hudební směr, který v sobě zahrnuje epický, velkolepý power/speed metal s vášnivostí filmových soundtracků a texty opírající se o fantasy ságy. RHAPSODY tak ovlivnili celé generace nových metalových band a stali se jednou z nejdůležitějších kapel tohoto žánru. Nic však nemůže trvat věčně, vše je pomíjivé, a tak i tvůrčí spojení Turilli/Staropoli oznámilo v roce 2011 rozpad, ve vší ústě při zachování skvělého přátelství. Vznikly dvě nové kapely, obě mají v názvu RHAPSODY. Alex Staropoli nadále působí v kapele RHAPSODY OF FIRE, jejichž fantastickou show jsme měli možnost shlédnout ve zlínském klubu Masters Of Rock Café letos na jaře, Luca Turilli má kapelu Luca Turilli´s RHAPSODY a tu přivítáme letos na podzim, přesně 29. 11. 2012 v PRAZE, Klubu Matrix.

Luca Turilli pilně pracoval na novém albu RHAPSODY, a tak na začátku léta spatřilo světlo světa album quot;Ascending To Infiniti quot;. S operním virtuosem Alessandro Conti, který vystudoval stejnou školu jako nezapomenutelný maestro Luciano Pavarotti, v čele nás čeká opravdu velmi ambiciozní a nevšední audiovizuální zážitek! Luca Turrilli nazývá svůj styl skládání jako Filmový Metal. Jak jinak, Luca miluje filmovou hudbu a velkolepé sbory a na nové desce je to znát. quot;Filmový metal, je to něco, co mi koluje v žilách. Miluji filmy, všechny žánry, ale zejména ty velké Hollywoodské kasovní trháky s řadou speciálních efektů. Zbožňuji soundtracky Hanse Zimmera a Danny Elfmana, kteří jsou mými velkými skladatelskými vzory. quot; říká.

quot;Už se nemůžeme dočkat koncertování quot; říká Alessandro Conti a kytarista Dominique Leurquin dodává: quot;Tyto noci si prostě zapamatujete quot;. Baskytarista Patrice Guers vzkazuje: quot;Připravte se na nové songy, staré songy, na zajímavá překvapení, která pro vás chystáme a také na ochutnávku sólo tvorby Luca Turilliho. S námi prožijete cestu plnou dobrodružství. quot; Luca Turilli už jen přizvukuje: quot;Milujte se a respektujte se navzájem, važte si života a všech zázraků, které přináší a hlavně, zůstaňte otevřeni fantasiím, obrazovým i zvukovým. quot;

Co dodat? Čeká nás skutečně nový, velkolepý spektákl, na který hned tak nezapomenete!

Předprodej vstupenek byl zahájen!

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - PRAHA 3 Akce v MČ PRAHA 3

Podobné akce

5březen sobota 20:00

12březen neděle 19:30

4květen středa 19:30

Lola Marsh

, Kubelíkova 27 Koncert

Ubytování v okolí akce Luca Turilli´s Rhapsody...

Sportovní centrum OlšankaPraha (568 metrů)

Žižkovská televizní věžPraha (767 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (2.2 km)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (771 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 924 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (772 m)