Přejít na stránky Ticketpro.cz

Lillian Axe, Mortician

Adresa:

Praha 9, Sokolovská 195

Termín: 9.9.2012

9září čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyfolkpopmetalvokální


LILLIAN AXE

quot;Je to ta nejlepší nahrávka, jakou jsem kdy napsal pro Lillian Axe quot;, říká lead kytarista Steve Blaze o poslední nahrávce „XI – The Days Before Tomorrow“. To je odvážné tvrzení s ohledem na množství hudby, které Lillian Axe vyprodukovali v průběhu své bohaté kariéry.

XI: The Days before Tomorrow je jedenáctým vydáním člena Louisiana Music Hall of Fame Lillian Axe a znamená debut nového lead vokalisty Briana Jonese z Jacksonu, Mississippi. Lillian Axe nahráli ohromující množství písní, získali přízeň oddané základny fanoušků po celém světě a nahromadili rozsáhlé množství přehnaně kritické přízně od svých vrstevníků. Brian Jones přinesl do Lillian Axe nový okouzlující hlas a ohromný vokální rozsah. Jeho vokální styl oslavuje psaní písní Steva Blaze a naopak inspiroval Steva k napsání některých jeho nejvášnivějších, nejhlubších a nejduchovnějších současných skladeb.

Skladby v XI: The Days before Tomorrow odrážejí vášnivou zálibu Steva Blaze v síle hudby. Stevovy kompozice jsou stejně emocionální jako nakažlivé. Ve své podstatě to jsou písně pravdy, války, zanedbání, Matky Přírody, nevinných obětí, stavu světa, současných problémů a spirituality. Osobně nabitý rokenrol je to, co Stevovy písně dělá tak melodickými a co je prosycuje hlubokým lyrickým pohledem.

Album nahrané v Convingtonu, LA v Sound Landing Studios s dlouhodobým doprovodem Roba Hoveye a Davida Heintze ukazuje, proč je Lillian Axe na svém vrcholu. XI: The Days Before Tomorrow, vyprodukované Stevem Blaze a mixované platinovou producentkou Sylvií Massy (Tool, Red Hot Chili Peppers, Sevendust, Johny Cash, Tom Petty a Prince), se zabývá těžkými problémy psanců, nevinných, beznaděje a těch, kteří věří v pravdu.

S tvůrčí atmosférou ve studiu zabralo Lillian Axe napsání a nahrání nového alba sedm měsíců. Steve Blaze říká, quot;Měl jsem tolik nápadů a experimentovali jsme se spoustou zvuků; strávili jsme svůj čas vytvořením alba, jaké jsme chtěli pro sebe i pro své fanoušky. Při nahrávání tohoto alba jsme nepřistoupili na žádné kompromisy. quot;

Platinová producentka Sylvia Massy k tomu řekla o XI: The Days before Tomorrow quot;Sakra! Tihle chlapi vědí, jak psát! Miluji ty nové písně! quot; Sylvia není u Lillian Axe nováčkem. V roce 2010 Sylvia mixovala skladbu quot;47 Ways to Die quot; z jejich alba Deep Red Shadows, která byla hlavní písní v opening credits filmu The Hit List s Cubou Goodingem jr. z roku 2011.

Ačkoli Lillian Axe prošli těžkými časy a urazili dlouhou cestu, stále tvoří novou hudbu, která je relevantní i vzrušující a pokračují ve své cestě, zatímco jiní opustili živá vystupování. Lillian Axe respektují svou minulost, ale hledí vpřed do budoucnosti s objevováním sebe samých v současnosti. Steve Blaze na to reaguje quot;Pořád se učím psát písně, nahrávat, vystupovat a růst jako kompletní lidská bytost. Moje životní zkušenosti si nacházejí cestu do písní, které píšu pro Lillian Axe. quot;

Oheň a vášeň v Lillian Axe ještě hoří a možná ještě jasněji dnes, kdy si jejich jedenácté album XI: The Days before Tomorrow razí cestu do světa. Brian Jones říká: quot;Právě jsem začal a hledím do budoucnosti vstříc dobrodružstvím, která nás čekají. quot;

Brian Jones - zpěv

Steve Blaze - kytara, klávesy

Sam Poitevent - kytara

Eric Morris - basy

Ken Koudelka - bicí

MORTICIAN

Rakouská kapela MORTICIAN vstala z popela po dlouhé dekádě nečinnosti, o to překvapivější byl jejich comeback. Vznik skupiny se datuje do první poloviny 80.let , na kontě mají z této doby 2 kultovní demonahrávky a EP „No War“. Vracejí se však v roce 2011 s jejich vůbec prvním regulérním albem „Mortician“, 8 zářezů skvělého poctivého a hlavně ryzího heavy metalu 3 živé nahrávky klasických skladeb z 80. let.

www.lillianaxe.com

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 9 Akce v MČ Praha 9

Podobné akce

19listopad čtvrtek 19:00

5listopad čtvrtek 19:00

Devítka

, Sokolovská 191 Koncert

27duben úterý 20:00

Motorama

, Zborovská 7 Koncert

Ubytování v okolí akce Lillian Axe, Mortician

Wellness Hotel STEPPraha (723 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (3.5 km)

Žižkovská televizní věžPraha (4 km)