Praha 10, Nad Primaskou

31.5.2012 29.6.2012

dobrovolné

Další vstupenky

Pavel Kantorek – Kočky,psi,lidé a jiná zvířata

Od 31.května do 29.června 2012 budou mít návštěvníci školicího centra InGarden v Praze 10 možnost shlédnout výstavu vtipů karikaturisty Pavla Kantorka. V rámci této výstavy Pavel Kantorek představí návštěvníkům jak klasické vtipy z let 1970, tak i novodobá témata, která pomocí karikatury a zvířecích postaviček ukazují současnou společnost a dění v ní.

V rámci výstavy budou prodávány jak autorské tisky, tak i originály, knihy s ilustracemi pana Kantorka. Vernisáž výstavy bude 30.5. od 19,00 hodin pro registrované účastníky (ingarden@ingarden.cz). Na vernisáži bude přítomen pan Pavel Kantorek osobně a také osobně bude podepisovat autorské tisky, popř. knihy. Protože pan Pavel Kantorek v květnu slaví významné životní jubileum, bude tato vernisáž i jeho oslavou.

Pan profesor RNDr. Pavel Kantorek, Ph.D. nám dovolí touto výstavou nahlédnout do hlubin dvou různých osobností - na jedné straně do hlubin vědy zahleděný badatel a na straně druhé humorista, nacházející vtip v běžných situacích kolem sebe. Sám Pavel Kantorek to tak ale nevidí: Vtipy mě napadají v době, když řeším nejsložitější problémy časoprostoru, zabývám se složitými rovnicemi. Zahlédnu směšnou situaci v době, kdy je mozek nejvíce unaven, jakoby hledal způsob, jak si odpočinout.

Náhle se objeví zkratka, kdy jsou k sobě přiřazeny situace, které zdánlivě spolu nemají nic společného a najednou to v mozku klikne, zrodí se vtip a hlava dostane nový přísun energie.“

Více informací naleznete na www.shock.cz a www.ingarden.cz. Školicí centrum InGarden, Nad Primaskou 292/45, Praha 10 V případě dotazů a registarací na vernisáž se prosím, obracejte na Barbora Horešovská - kurátorka výstavy 603 485 193 horesovska@shock.cz

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 10 Akce v okolí
  • Divadlo X10/Strašnické divadlo

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    Divadlo X10/Strašnické divadlo
    Praha 10, Solidarity 53

    Divadlo X10 bylo založeno v roce 2013 jako divadlo jasné dramaturgie,... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.