Přejít na stránky Ticketpro.cz

Antiquarias Consort a sbor, G. F. Handel

Adresa:

Praha 1, Salvátorská 1

Termín: 27.12.2012
Vstupné:

600 - 800 Kč

27prosinec čtvrtek 01:00

Žánr: popfestival


ČESKÉ DOTEKY HUDBY 2012 - 14. ROČNÍK HUDEBNÍHO MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU

GEORG FRIEDRICH HANDEL : MESIÁŠ, ORATORIUM HWV 56
(1685-1759)
ANTIQUARIAS CONSORT
MUSICA DIVINA PRAGA - Sbor
JAN PETRDLÍK - Dirigent
VÁCLAV NÁVRAT - umělecký vedoucí
Ondřej Socha –tenor
Markéta Mátlová –soprán
Tomáš Král –bas
Markéta Cukrová – alt
Mesiáš je Händelovo nejvýznamnější a nejpopulárnější dílo, které získalo až ikonickou pověst. Samotné dílo má více jak 4 hodiny. Výběr oratoria provedl uznávaný znalec v oboru stará hudba a umělecký vedoucí mnoha starých uměleckých těles, Václav Návrat. Handel v roce 1710 odešel do Anglie. Záhy překonal to, že neuměl anglicky. Získal přízeň královny Anny ódou k narozeninám a na její žádost napsal skladbu na oslavu míru utrechtského. Roku 1714 nastoupil na trůn Jiří I. Ten zbavil Händela výsad pro dřívější neplnění povinností v Hannoveru. Pro nepřízeň celého dvora se uchýlil do sídla lorda Burlingtona. V roce 1720 byla s Händelovou pomocí založena Královská hudební akademie, pro jejíž operu Händel komponoval. Na příklad to byly opery Radamisto - 1720, Ottone - 1723, Giulio Cesare - 1724, Alessandro - 1726. Po devíti sezónách podnik bohužel ztroskotal, protože Angličané již nechtěli operu v jiném jazyce. Přesto ještě vznikly operxPoro, Orlando, Alcina. Pak již musel ustoupit tlaku anglického publika a začal komponovat na anglické texty. Skládal hlavně anglická oratoria na starozákonní náměty, jimiž získal sympatie patriotů. Byla to oratoria: Saul, Izrael v Egyptě, Samson, Belsazar, Juda Makabejský a Jefta. Největší ohlas mělo oratorium Mesiáš. Toto oratorium mělo premiéru v Dublinu roku 1742. Během kompozice Jefty ztratil zrak, dále však hrál varhanní part svých oratorií. Naposledy to bylo v Mesiáši osm dní před smrtí. V Anglii Handela i jeho dílo uznávají za národní.

KOSTEL SV. SALVÁTORA - Patří mezi nejvýznamnější sakrální stavby v Praze. Jedná se o vysoce zdobnou stavbu, postavenou ve stylu vrcholného baroka. Po požáru v roce 1689 barokně přestaven. V roce 1720 přistavěna hranolová věž. V roce 1784 byl kostel zrušen a v objektu umístěna mincovna. Později zakoupen evangelickou církví augsburského vyznání.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

5březen sobota 20:00

12březen neděle 19:30

20leden čtvrtek 20:00

James Harries

, Jasná I. 1181/6 Koncert

Ubytování v okolí akce Antiquarias Consort a...

The Emblem HotelPraha (217 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (269 metrů)

ValentinskaPraha (326 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (217 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (240 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (791 m)