Přejít na stránky Ticketpro.cz

Baroness

Adresa:

PRAHA 6, Chalupeckého 6

Termín: 3.8.2012

3srpen čtvrtek 01:00

Žánr: metalfestivalpunkunderground


Metaloví Baroness obsadí Sedmičku krátce po vydání nového alba
Baroness jsou kapela z města Savannah v Georgii,jejíž členové spolu vyrostli v Lexingtonu ve Virginii. Ve své hudbě kombinují sludge metal, progressive metal a punk . Výsledkem je zvuk podobný kapelám Mastodon a Kylesa, přesto si zachovávají hudební originalitu.
Vznikli v polovině roku 2003, založili je původní členové punkmetalové kapely Johnny Welfare and the Paychecks. Zpěvák John Baizley je autorem výtvarné podoby všech alb Baroness , maloval i obaly dalších kapel a labelů jako Darkest Hour, The Red Chord, Vitamin X, Skeletonwitch, Sounds of the Underground, Kylesa, Kvelertak, Black Tusk, Daughters, Torche, Pig D estroyer a Magrudergrind/Shitstorm grindcore CD na Robotic Empire.
Od roku 2004 do 2007 Baroness nahráli a vydali tři EPs - First, Second a A Grey Sigh in a Flower Husk (aka Third), třetím je společné album s Unpersons.
Své první album začali Baroness nahrávat v březnu 2007. The Red Album vyšlo 4. září 2007 a setkalo se s velice pozitivní reakcí. Metalový časopis Revolver jej zvolil Albem roku. 1.prosince 2007 Baroness vystoupili v newyorském Bowery Ballroom. V září 2008 kapela přes MySpace oznámila, že Brian Blickle odchází a je nahrazen novým kytaristou Peterem Adamsem z další kapely z Virginie jménem Valkyrie.
V letech 2007–9, Baroness jeli turné a vystupovali s mnoha dalšími kapelami jako Converge, The Red Chord, High on Fire, Opeth, Coheed and Cambria, Coliseum, Mastodon, Minsk a Clutch.
18.května 2009 Baroness začali ve studiu The Track Studio v Plan v Texasu nahrávat svoje druhé album Blue Record, které produkoval John Congleton (The Roots, Explosions in the Sky, Black Mountain, The Polyphonic Spree). Album vyšlo na Relapse Records 13. října 2009.
Rok 2010 byl plný koncertování. V únoru a březnu hráli na australském Soundwave Festival, společně s kapelami jako Clutch, Isis, Meshuggah, Janes Addiction a Faith No More a jeli turné po Japonsku. Byli také předkapelou Mastodon a Deftones na jejich turné po USA a jako jedna ze dvou předkapel (druhá byla Lamb of God) Metallicy na jejich turné po Austrálii a Novém Zélandě. V témže roce hráli Baroness také na festivalech Coachella a Bonnaroo .
23.května 2011 kapela spustila své oficiální webové stránky a informovala o natáčení nového alba opět v produkci Johna Congletona. To vyjde pod názvem Yellow amp; Green 17.července 2012 na labelu Relapse a 3.srpna vystoupí Baroness v pražském klubu 007 na Strahově.Více info na:
www.baronessmusic.com
www.facebook.com/YourBaroness
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - PRAHA 6 Akce v MČ PRAHA 6

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Baroness

Hotel GalaxiePraha (3.2 km)

Hotel Modrá stodolaPraha (4.4 km)

Hotel International PraguePraha (6.2 km)