Přejít na stránky Ticketpro.cz

13. měsíc - Requiem za Bruna Schulze

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 27.5.2012

27květen čtvrtek 01:00

Žánr: divadloclubbingtaneční


Profil Spitfire Company s podtitulem Lost in Memory Každoroční divadelní akce – Profil Spitfire Company nese podtitul Lost in Memory. Hlavní událostí bude bezpochyby premiéra 13. měsíc / Requiem za Bruna Schulze, která byla nazkoušena ve slavném varšavském divadle Teatr Na Woli. Další dvě představení uvedené v profilu jsou divákům Paláce Akropolis velmi dobře známá, jedná se o Bad Clowns a Svět odsouzencův. 27. – 30. května se můžete těšit na pořádnou dávku fyzické a taneční akce, falešné mytologie, nahoty, smrti a fetiše. To jsou přesně Spitfire Company.

Spitfire Company / Warsaw Mime Centre in Teatr Na Woli 13. měsíc / Requiem za Bruna Schulze Představení inspirované výtvarným i literárním dílem Bruna Schulze. Alegorie katastrofy, falešná mytologie, nahota, fetiš a smrt. A na konci v samotném ohnisku katastrofy pohled nejistých andělských očí.

Divadelní a taneční akce jsou propojeny s originální hudbou Jana Kučery komponovanou pro známé hudební těleso Epoque Quartet. 13. měsíc s podtitulem Requiem za Bruna Schulze je divadelní koncert stejně jako i koncertní představení.

“Bruno Schulz je jedním z největších heretiků moderní světové literatury. Při mém prvním studijním pobytu v Krakově a četbě Skořicových krámů jsem přemýšlel o kacířství jako o nástroji, umožňující odhalit skryté kontury skutečnosti. Ale co v dnešní době znamená hereze? Jan Patočka v knížce Kacířské eseje poznamenává, že dějinné síly nevězí pouze v metafoře dne a světla, ale i noci a tmy a že je nutné se jim postavit a nezavírat před nimi oči. Čemu je však vystaven člověk ve 21. století? Kacířsky přiznávám, že začíná období manekýnů, výprodeje zboží, slev a exekucí.” Petr Boháč – Fragmenty ne-divadelní

Hrají: Miřenka Čechová, Markéta Vacovská, Jindřiška Křivánková, Cécile Da Costa, Bartłomiej Ostapczuk, Paweł Kulesza
Hudební část: Epoque Quartet – Vít Petrášek, David Pokorný, Vladimír Klánský, Vladimír Kroupa Režie, dramaturgie: Petr Boháč
Autor hudby: Jan Kučera
Light design: Andrzej Król, Martin Špetlík
Produkce: Aneta Kafková
Scéna: Petra Vlachynská, Barbara Wojtkowiak
Kostýmy: Michaela Hořejší
Produkce: Aneta Kafková

Projekt podpořili:
MKČR, hl. m. Praha, International Visegrad Fund, Teatr Na Woli a Art Frame Palác Akropopis.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Divadla - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce 13. měsíc - Requiem za...

Žižkovská televizní věžPraha (208 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (613 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 603 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (202 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 604 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (1 412 m)