Dvořákova Praha: Tvůrčí dílny

Dvořákova Praha: Tvůrčí dílny

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 11.9.2021 v 14:00 hod. (sobota)
Vstupné:

zdarma

11září sobota 14:00

Žánr: koncertytvůrčí dílny děti rodina hry tanec vážná hudba klasická hudba hudební festival Dvořákova Praha zdarma


Tvůrčí dílny provedou rodiče s dětmi zábavnou formou pohádkovou operou Antonína Dvořáka Čert a Káča.

Ovčák, čert a nebo Káča? Kdo je kdo?: výtvarná dílna, výroba loutky
Můžeme si společně vyrobit jednoduchého maňáska. Už máte vybráno, koho si vyrobíte, nebo se necháte inspirovat barevnými ponožkami? U nás může být čert klidně modrý a Káča červená, a co ovčák Jirka? Každý si odnese jednoho maňáska, který si určitě rád zazpívá.

Smím prosit?: 1. dějství opery Čert a Káča
Hledám tanečníka nebo tanečnici, kteří si se mnou budou chtít zatančit. Jsem sice trochu hubatá, ale u tance se nemluví a já jsem vážně dobrá tanečnice. Můj nejoblíbenější tanec je valčík. Kdybyste se na tanec necítili, své místo na vesnické zábavě najdou i muzikanti. Na společný tanec se těší Káča!

Pekelný orchestr a tanec s Marbuelem: (2. dějství opery Čert a Káča)
S čerty prý nejsou žádné žerty, ale při muzice s nimi může být pekelná legrace. Jak se v pekle uklízí, co se v kotlích vaří a co se stane, když se omylem do pekla dostane poctivá, ale pekelně hubatá Káča? Pojďme si zahrát a zatančit čertovskou polku a snad se nám pak podaří vrátit Káču zpátky na zem!

Pěvecká dílna s Jirkou: 3. dějství opery Čert a Káča
Povedlo se vám vyrobit hezkého maňáska v 1. dílně? Čerta, Káču nebo ovčáka Jirku? Pojďme si s nimi zahrát příběh o tom, jak to celé dopadlo. Dozvíme se, čeho se čert Marbuel nejvíce bojí a koho by nejraději odnesl do pekla. Co se stane s Jirkou a co s Káčou? Hurá, jde se zpívat opera! Samozřejmě, že jenom jako, ale bude to stát za to!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dvořákova Praha:...

ValentinskaPraha (179 metrů)

The Emblem HotelPraha (233 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (244 metrů)