Instalace Richarda Loskota v Zahradě Bubec

Instalace Richarda Loskota v Zahradě Bubec

Adresa:

Praha 5, Tělovýchovná 642

Termín: 30.3.2021 (úterý) 31.12.2023

30bře - 31pro celý den

Žánr: ostatní akceumění současné umění Zahrada Bubec


Od 30. března bude v Zahradě Bubec k vidění instalace Richarda Loskota s názvem Zesílení prostoru. Dílo se stane dlouhodobou součástí zahradního art parku v Praze - Řeporyjích, který je přístupný i v době pandemie.

Anotace k instalaci:
Exploze prostředí. V chaosu ztrácíme orientaci. Je to šum na pozadí světa, který obsahuje všechny variace věcí. Význam chaosu spočívá čistě v jeho existenci. Nejsou v něm vztahy a hodnoty. Víme, jak vypadá mikrovlnné pozadí velkého třesku. Zrnitý obraz, z něhož se složil náš svět. Když se do něho díváme, naše imaginace začne z jeho hloubky lovit tvary a nápady. Tvořit nezačínáme z prázdnoty, ale z chaosu. Je to výchozí pozice.

O autorovi:
Richard Loskot absolvoval ateliér Vizuální komunikace u profesora Stanislava Zippeho na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci, kde nyní vyučuje v ateliéru Environmentálního designu. Určující bylo i studium na mnichovské Akademii e der bildenen Künste v ateliéru sochařství u Magdaleny Jetelové, proslulé velkorysými uměleckými realizacemi v krajině.

Poznávacím znamením Loskotovy tvorby je propojování uměleckého přístupu s moderní technologií, sbližování obou přístupů. Nesměřuje ale k samoúčelné technické komplikovanosti, spíše jde o vytvoření působivé prostorové metafory. Často nejde o statický artefakt, důležitý je časový rozměr, procesuálnost. Různé postupy slouží k zvědomění a posunutí lidského vnímání prostoru, světla, času, fyzikálních jevů. Umožňuje vnímání jevů na vlastní kůži či novýma, nezatíženýma očima. Svými díly rozostřuje hranice mezi přirozeným a umělým a odkrývá krásu i metafyzický přesah přírodních i vytvořených jevů.

Richard Loskot za svá díla získal řadu ocenění. Celkem třikrát byl vybrán do finále Ceny Jindřicha Chalupeckého (2012, 2014, 2017). Se Studiem Bubec spolupracoval již v roce 2019, kdy pro Festival m3 vytvořil instalaci Tvrdá zem, umožňující fyzicky prožít důsledky aktuální ekologické krize.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Instalace Richarda...

Volcano Spa HotelPraha (2.7 km)

Villa St. TropezPraha (5.9 km)

Sporthotel Břve HostiviceHostivice (6.3 km)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (9 km)
Katedrála sv. Víta Katedrála sv. Víta Praha 1 (9.1 km)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (8.6 km)