LIVE stream - Staroměstská exekuce 1621

LIVE stream - Staroměstská exekuce 1621

Adresa:

LIVE stream

Termín: 22.3.2021
Vstupné:

zdarma

22březen pondělí 17:00

Žánr: ostatní akcepřednášky zatýkání výslechy proces live stream online zdarma historie


Zatýkání, výslechy, proces a poslední chvíle odsouzených ve společnosti duchovních bezprostředně před výkonem rozsudků – to bude téma této přednášky. Jinak řečeno poprava jako projev ritualizovaného násilí, které slouží jako prostředek politické a mediální komunikace (vítězný panovník jejím prostřednictvím demonstruje svou moc, katolická i evangelická propaganda ji pragmaticky využívá), a konečně liturgie smrti na popravišti jako přenesení fenoménu „dobré smrti“ i do takto extrémního kontextu.

doc. Marie Koldinská, historička, působí na FF UK, zabývá se politickými a vojenskými dějinami raného novověku a historickou pamětí, jako scenáristka a moderátorka spolupracuje s ČT (Historie.cs atd.)

vstupné zdarma, online pořad

Cyklus
Staroměstská exekuce 1621.
Prolog – Katastrofa bez katarze – Epilog

Trilogie přednášek představí popravu reprezentantů stavovského odboje z června 1621 jako projev ritualizovaného násilí. Vysvětlí divadelní aranžmá události, symboliku trestů a způsob jejich provedení, a zaměří se i na osudy odsouzených, avšak nepopravených.

LIVE stream 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce