Jak sérioví a vícenásobní vrazi pracují | Webinář

Jak sérioví a vícenásobní vrazi pracují | Webinář

Adresa:

LIVE stream, online

Termín: 6.4.2021

6duben úterý 18:00

Žánr: ostatní akce


Jack Rozparovač, Ed Gein nebo Ted Bundy. Navzdory tomu, že šance zkřížit cestu sériovému vrahovi jsou pro většinu společnosti minimální, legendy o nich v nás stále budí pocity strachu, ale i morbidního vzrušení a zvrácené fascinace. Kult osobnosti založený na jejich hrozivých činech a charismatických povahách pobláznil hlavy mnoha lidem, kteří jim i desítky let po jejich uvěznění posílají dopisy, nazývají se jejich fanoušky nebo alespoň přetavují svůj zájem do dokumentů, knih, seriálů, filmů nebo podcastů.

V čem ale spočívá zvláštní magnetismus sériových vrahů? Proč někteří lidé zabíjí a proč se k tomu opakovaně vrací? Jak probíhá proces vyšetřování vraždy? Dá se zjistit motiv pachatele spojením zdánlivě nesouvisejících zločinů? Nahlédněte s námi do procesu odhalování těchto extrémně nebezpečných zločinců s kriminalistou Matejem Snopkem. Matej Snopko bude vyprávět o: – tom, kdo je sériový vrah, jak myslí a jak žije – tom, proč někteří lidé zabíjejí a proč vícenásobně či sériově – tom, jak se zjišťují motivy pachatele – tom, zda je samotný modus operandi klíčem k odhalení – tom, jak spojit zdánlivě nesouvisející činy – tom, co ovlivňuje výběr místa činu – tom, co ovlivňuje výběr vražedné zbraně – tom, zda je sériový vrah produktem choré společnosti Matej Snopko je bývalý slovenský kriminalista, který patří mezi popřední odborníky specializující se na násilnou a sexuální trestnou činnost a problematiku vražd. Pracoval jako vedoucí oddělení profilování pachatele, které založil společně s kolegou. Věnuje se hlavně vykreslování vlastností pachatele podle stop, které po sobě zanechal na místě činu. Se svými spolupracovníky výrazně přispívá k hledání moderních a efektivních metod kriminalistiky. Je autorem knih, které se věnují jak osobnosti a činům sexuálních, hromadných a masových vrahů, tak jejich koncům.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce