Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně by mohla mylně působit jako místo určené výhradně dospělým milovníkům umění a architektury. Ve skutečnosti se věnuje v nemalé míře i dětem, které pomocí svých edukačních programů vede už od útlého věku ke kreativitě a poznání umění od jeho nejjednodušší formy až po náročnější formáty, které jsou určeny starším dětem. I v době svého uzavření pokračuje v oblíbených sobotních výtvarných dílnách, či v Galeřišti pro ty nejmenší a předškoláky. Pouze je přesunula do online prostředí.

Galerie nabízí pro děti hned tři různé platformy. První z nich jsou Sobotní výtvarné dílny online, v nichž každou sobotu představuje úkoly inspirované vybranými díly z expozic. Děti se pomocí techniky kresby, malby, grafiky, ale i sochařství či jiných kombinací seznamují s originály uměleckých děl, které touto formou zároveň blíže poznávají.

Tvoření v Galeřišti patří k dalším oblíbeným aktivitám. Je určeno pro děti od dvou do pěti let, samozřejmě za dohledu a pomoci rodičů. Hravé video návody komentované edukátorkou galerie přináší nápady na společné kreativní činnosti. Zabaví se nejen děti, ale i rodiče.

Posledním pravidelným formátem jsou Pracovní listy pro starší děti. Obsahují kreativní zadání, které si děti mohou ve formě PDF stáhnout, vytisknout a samostatně vyplňovat. Listy přináší nápady na tvoření, ale také otázky a úkoly, díky kterým se zábavnou formou učí o světě umění.

V době online výuky jsou děti přehlcené. Galerie se proto snaží vytvořit program, který ačkoliv je prezentovaný online formou, si děti přenesou do domácího prostředí a prostřednictvím osvědčené zábavy mohou na chvíli vypnout.

Všechny formáty najdete přehledně zde

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce