LIVE stream - Žítkovské bohyně - Lidová magie na Moravských Kopanicích

LIVE stream - Žítkovské bohyně - Lidová magie na Moravských Kopanicích

Adresa:

LIVE stream

Termín: 18.3.2021
Vstupné:

zdarma

18březen čtvrtek 19:30

Žánr: ostatní akcepřednášky literatura live stream online zdarma


V rámci naší druhé přednášky bude naším hostem PhDr. Dagmar Dobšovičová, MBA, která představí svou knihu Žítkovské bohyně.

Žítkovské bohyně vyšly v roce 2020 již ve svém třetím vydání. Práce vychází z osobních zkušeností autorky, která v letech 1990-1998 měla možnost obě poslední žijící bohyně, Irmu Gabrhelovou a Kateřinu Hodulíkovou, navštívit přímo na Žítkové v Bílých Karpatech. O několik let později, v letech 2013-2014, proběhly terénní výzkumy sledující pamětníky, kterým je toto téma blízké především v souvislosti s jejich dětstvím.
Autorka v knize osvětluje počátky zájmu o problematiku bohyní na Moravských Kopanicích, připomíná některé klíčové osobnosti badatelského zájmu o bohyně, jakými byli např. František Bartoš, František Dúbravský či Josef Hofer, a v neposlední řadě je zde věnován prostor rozboru magie u bohyň. Zároveň je zde provedeno srovnání se současnými podobami magie u recentních léčitelů. V tomto třetím vydání autorka reflektuje výsledky japonského výzkumu, které aplikuje na fenomén tzv. čítané vody, a jsou zde také zpracovány teze o vztahu církevních představitelů k provozování magie.

Přednáška bude probíhat zde na facebookové stránce Slováckého krúžku v Brně a na YouTube: https://youtu.be/UgyFoIjndc4

Přednáška bude k dispozici do 12 hodin následujícího dne.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce