Peter Staněk: Kam se ubíráme jako společnost? | Webinář

Peter Staněk: Kam se ubíráme jako společnost? | Webinář

Adresa:

LIVE stream, online

Termín: 31.3.2021

31březen středa 18:00

Žánr: ostatní akceonlinepřednáškypsychologiesetkání


Během života každé generace nastane definující událost, která nastaví zrcadlo soudobé společnosti. Už je tomu rok od vypuknutí pandemie, kdy jsme neustále nuceni hledět na virtuální odrazy společnosti, jež se po prvotní jiskře spolupatřičnosti ukázala jako hluboce rozervaná, lhostejná vůči sobě ale i vůči prostředí, které je jí domovem, společnosti, v níž vládne finanční nerovnost a je čím dál víc závislá na technologickém pokroku.

Smíříme se s takovýmto odkazem, anebo se dokážeme změnit k lepšímu? Budou technologická revoluce a pokroky v robotice a umělé inteligenci naší spásou či zkázou? Naučíme se někdy přistupovat k přírodě s respektem? Zjistěte, co nás čeká za branami dneška! Známý ekonom a prognostik, Peter Staněk, nám ve své přednášce poskytne kritické zamyšlení nad stavem současné společnosti a analýzu aktuálních problémů s výhledem na jejich další rozvoj, ale přiblíží i komplexnost a parciálnost vztahu člověka a univerza. Peter Staněk se ve své přednášce dotkne témat: - polarizace světové společnosti - prohlubování finanční nerovnosti - sociálních dopadů koronakrize a ekonomických prostředků na jejich řešení - digitalizace světa a potřebě sociálního kontaktu - transformace sociálního modelu dnešní společnosti - změny životního prostředí a jejího dopadu na naše zdraví a imunitní systém Prof. Ing. Peter Staněk, CSc. je ekonom a prognostik pracující v Slovenské akademii věd. V roce 1972 absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě. V letech 1994-1998 působil jako poradce předsedy vlády SR a v letech 1997-1998 byl státním tajemníkem ministerstva financí SR. Působil také jako předseda vědecké rady Ekonomického ústavu SAV a také jako poradce premiéra Roberta Fica v jeho první a druhé vládě. V roce 2017 byl ředitele

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce