Festival neviditelného filmu / Přednáškový blok / Neviditelné přednášky

Festival neviditelného filmu / Přednáškový blok / Neviditelné přednášky

Adresa:

Praha 9, Kolbenova 923/34a

Termín: 25.3.2021

25březen čtvrtek 18:00

Žánr: výstavyfotografie


Pragovka Gallery srdečně zve na další doprovodný program výstavy Festival neviditelného filmu kurátorek Ley Petříkové a Maro Hajrapetjan v prostorách Pragovka Gallery Foyer a on-line. Tentokrát se můžete těšit 25. 3. v 18:00 na přednáškový blok Neviditelné přednášky Kateřiny Svatoňové a Jana Raka. Sledujte nás na Facebooku Pragovka Gallery.

Kateřina Svatoňová se v přednášce Zviditelňování neviditelného: Audiovizuální média v rukou okultních nauk a spiritismu zaměří na dějiny vývoje exaktního a rozumového chápání světa a následného rozostřování hranice šarlatánství a vědy. Vytvoří tak analogii k médiím jako je fotografie nebo film.

Etablovaný fyzik Jan Rak, jenž má za sebou dlouhodobé působení v zahraničí, např. na finské University of Jyväskylä, se bude v přednášce zabývat otázkou neviditelnosti z pohledu fyziky.

Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, Státním fondem kultury, městskou částí Praha 9.

Mediálními partnery Pragovka Gallery jsou ArtMap, jlbjlt.net, Radio 1, informuji, Proti šedi, GoOut, artalk.cz, Rádio DAB Praha a Místní kultura ArtRevue.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 9 Akce v MČ Praha 9

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Festival neviditelného...

Clarion Congress Hotel PraguePraha (757 metrů)

Hotel Relax InnPraha (1 778 metrů)

Hotel CarolPraha (1 786 metrů)