Vražda. Tělo. A co dál? | Webinářv

Vražda. Tělo. A co dál? | Webinářv

Adresa:

LIVE stream, online

Termín: 25.2.2021

25únor čtvrtek 18:00

Žánr: ostatní akce


Zda se vražda udála v reálném světě, v Orient expresu, anebo na deskách stolní hry, je to věčný příběh, jenž nás uchvacuje. Beztrestně spáchat nejhorší zločin ovšem nebylo nikdy náročnější. Pokroky ve vývoji forenzních věd, které dokážou pachatele identifikovat z jediné vlasové folikuly, znamenají, že se vyvíjí i vrah samotný. Pokud se chce současný vrah úspěšně vyhnout spravedlnosti, musí být rafinovanější, organizovanější a hlavně musí mít plán. Jeho alfou a omegou je vždy způsob, jakým se zbavit největšího skladiště důkazů vůči němu – těla. Co dělá vrah, aby se oprostil podezření a odvrátil od sebe pozornost vyšetřovatele? Jaké jsou nejčastější chyby, které dělá ve snaze zahladit za sebou stopy? Jaké informace se opravdu dají získat z těla oběti a je průběh vyšetřování z kriminálních seriálů reálně aplikovatelný mimo televizních obrazovek? Na tyto otázky si posvítíme v mrazivé přednášce zkušeného kriminalisty Mateje Snopka.
 
 
Vražda hovoří tisíci jazyky, naučme se jim porozumět! 
Matej Snopko nám ve své přednášce přiblíží:
- kdo je vrah a jaká je jeho motivace
- jakými způsoby se vrah snaží odpoutat od sebe pozornost 
- jak probíhá vyšetřování podezřelého
- co ovlivňuje snahu vraha zbavit se těla
- jakými způsoby se vrah může pokusit zbavit těla
- jaké chyby vrah dělá při zahlazování stop
- jaké důkazy se dají zjistit po nalezení těla
- zda jsou způsoby vyšetřování v krimi seriálem a filmech autentické
Matej Snopko 
je bývalý slovenský kriminalista, který patří mezi popřední odborníky specializující se na násilnou a sexuální trestnou činnost a problematiku vražd. Pracoval jako vedoucí oddělení profilování pachatele, které založil společně s kolegou. Věnuje se hlavně vykreslování vlastností pachatele podle stop, které po sobě zanechal na místě činu. Se svými spolupracovníky výrazně přispívá k hledání moderních a efektivních metod kriminalistiky. Je autorem knih, které se věnují jak osobnosti a činům sexuálních, hromadných a masových vrahů, tak jejich koncům.
 
Vstupenky: bit.ly/Vrazda_2502

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce