LIVE stream - Pohádky a pověsti z Držkové

LIVE stream - Pohádky a pověsti z Držkové

Adresa:

LIVE stream

Termín: 5.2.2021 (pátek)
Vstupné:

zdarma

Žánr: divadlolidové pohádky pověsti rodina děti live stream online zdarma


V úzkém, malebně rozeklaném údolí Hostýnských vrchů leží valašská dědina Držková. Do jejího prostředí kolem říčky Dřevnice a Držkovského potoka jsou zasazeny lidové pohádky a pověsti o zbojnících, čertech, skřítcích či hastrmanech, které v roce 1940 sepsal Augustin Jančík, řídící učitel místní obecné školy. Knihu 21 pohádek vydala koncem roku 2019 vlastním nákladem obec Držková pod názvem Pohádky a pověsti z Držkové. Ilustracemi ji doplnila výtvarnice Šárka Hromková.

K jejich poslechu vás srdečně zveme společně s herci Městského divadla Zlín od 16. listopadu 2020 na našem Facebooku a YouTube kanálu.

Naše srdečné poděkování za udělení souhlasu s použitím knihy patří obci Držková a rodině Papežových ze Slavičína, dále Valašskému souboru Kašava za poskytnutí skladby Formanské, a Lubomíru Marušákovi a Muzeu dřevěného porculánu v Držkové za poskytnutí ilustračních fotek.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Divadla v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce