LIVE stream - Zabíjejte popírače klimatických změn

LIVE stream - Zabíjejte popírače klimatických změn

Adresa:

LIVE stream

Termín: 25.1.2021
Vstupné:

zdarma

25leden pondělí 19:00

Žánr: divadlokomedie satira činohra live stream online

Umělci: Natálie ŘehořováMarie ŠtípkováAnna Stropnická Lucia Čižinská


Online premiéru můžete zhlédnout na tomto odkazu: (odkaz bude zveřejněn 20. ledna 2021).

„Jak se říká v slavné australské básni: „Mám ráda svou zemi sluncem sežehlou“, ale zase se to nesmí přehnat, že…“

Ministryně pro životní prostředí Gwen Malkinová má špatný den. Péče o dceru, mediální smršť doprovázející její potenciálně toxické plány na řešení klimatické krize, tlak ze strany soukromého sektoru – a to ještě netuší, že na konci dne svede krvavý boj o budoucnost australské demokracie nebo celé planety? Naštěstí na to vše není sama. Po jejím boku stojí oddaná social media guru Bekkenová, třímající zbraň z nejmocnějších – třiadvacet followerů na Twitteru.

Hra si bere to nejlepší z černých komedií Quentina Tarantina, rétoriky Ala Gora a klenotnice populární hudby. Klade přitom otázky: kdo společnost přiměje začít se k planetě chovat šetrněji? Vědci? Experti na klima? Eko-teroristi? A je to vůbec potřeba?

Finniganova hra se strefuje do všech skupin názorového spektra a proto není další ekologickou agitací, nýbrž satirickou komedií, která odkrývá sílu médií a sociálních sítí a jejich vliv na mínění mnohdy krvelačné veřejnosti.

Švandovo divadlo uvede hru v české premiéře v překladu Ester Žantovské a v režii tvůrčího tandemu Adama Svozila a Kristýny Jankovcové.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce

23září čtvrtek 19:00

6říjen středa 19:00

21říjen čtvrtek 19:00

22září středa 19:00