Nevýslovný - Poezie Anny Beaty Háblové

Nevýslovný - Poezie Anny Beaty Háblové

Adresa:

Praha 7, nábř. Kpt. Jaroše Nábřeží

Termín: 19.1.2021 15.3.2021

19led - 15bře celý den

Žánr: výstavypoezie umění galerie pod širým nebem ekologie vernisáž


První výstavou nového roku pokračuje galerie Artwall, která se nachází na nábřeží Kpt. Jaroše a Edvarda Beneše v Praze, ve sledování environmentálních témat. Tentokrát se však diváci i kolemjdoucí od 19. ledna místo s výtvarnými díly setkají s experimentální poezií. Básnířka, slamerka, architektka a urbanistka Anna Beata Háblová pro galerii pod širým nebem Artwall připravila soubor krátkých básní pojednávajících o klimatické změně, devastaci a vysychání krajiny, odlesňování, ale i nedávné ekologické katastrofě na řece Bečvě.

 

Anna Beata Háblová prostřednictvím poezie popisuje nepoetickou skutečnost ekologické destrukce. Název výstavy „Nevýslovný“ odkazuje ke skutečnosti, že konstatování o ničení přírody, jsou-li opakována stále dokola, začínají pomalu ztrácet svůj význam. Přitom však dopad změn klimatu a devastace krajiny může být v důsledku ekologických katastrof nevýslovně ničivý. „Pokud na řadu nepřijdou činy, ze slov se stanou jen cáry," konstatuje autorka.

Výstavu Nevýslovný bude možné zhlédnout do 15. března.

Vernisáž proběhne online 19. ledna v 18:00 na facebookové stránce galerie. Její součástí bude eko-slam v podání Anny Beaty Háblové.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

31led - 30čercelý den

KOMenský v KOMiksu

, Valdštejnská 161/20 Výstava

14kvě - 31procelý den

iMucha

, Náměstí Republiky 5 Výstava

Ubytování v okolí akce Nevýslovný - Poezie...

Hotel BelvederePraha (409 metrů)

Hilton PraguePraha (552 metrů)

Botel AlbatrosPraha (562 metrů)