LIVE stream – Online debata: Bergman, bez Bergmana, k Bergmanovi

LIVE stream – Online debata: Bergman, bez Bergmana, k Bergmanovi

Adresa:

LIVE stream

Termín: 10.12.2020
Vstupné:

zdarma

10prosinec čtvrtek 19:00

Žánr: ostatní akceonline live stream debata film švédsko Ingmar Bergman zdarma


Skandinávský dům uvádí online debatu o jedné z nejvýznamnějších osobností švédského divadla i filmu Ingmaru Bergmanovi.
 
Povídat si budeme se Zbyňkem Černíkem, překladatelem ze švédštiny, který převedl do češtiny řadu Bergmanových knih a filmů, Dorou Viceníkovou, dramaturgyní Divadla Na zábradlí, a teatroložkou Karolínou Stehlíkovou. Moderuje Martin Severýn.
 
Debatovat budeme o různých tvářích Ingmara Bergmana: na tohoto velikána švédské kultury se zaměříme nejen jako na režiséra a dramatika, ale také spisovatele. Věnovat se budeme také problematice překladu jeho děl do češtiny a rovněž tradici uvádění jeho her v českých divadlech, včetně aktuální situace. Neopomeneme ani současnou inscenaci Persony Divadla Na zábradlí, ke které jsme zamýšleli uspořádat klasický divadelní večer naživo, dokud nás koronavirus nedonutil přesunout veškeré akce do virtuálního prostoru.
 
Besedu budeme streamovat živě ve čtvrtek 10. 12. od 19.00 na Facebooku Skandinávského domu a později bude dostupná také v záznamu na našem YouTube kanále.
 
Účast zdarma, bez nutnosti rezervace.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce