Bardzo fajný festival online

Adresa:

LIVE stream, online

Termín: 4.12.2020 11.12.2020
Vstupné:

49-59,-/zdarma

4pro - 11pro celý den

Žánr: filmonline


Bardzo fajný festival: nové polské dokumenty, krátké filmy pro děti i dospělé online u vás doma Bardzo fajný festival svěží polské kultury se nezalekl pandemických omezení a připravil komorní online program do vašich pokojů a obýváků.

Můžete se těšit na výběr nových polských dokumentárních filmů, krátké filmy „do nepohody“ z polského festivalu Žubroffka, pohádky a workshop pro domácí tvoření s dětmi a jako bonus videorecept polských jídel, které byste za normálních okolností mohli ochutnat přímo na festivalu v letenském Biu Oko. Bardzo fajný festival svěžího polského filmu proběhne od 4. do 12. 12. 2020 na platformě Dafilms. Festival pokračuje v odkrývání nejen v Polsku tabuizovaných témat a uvede tři dokumentární filmy, které akcentují témata lásky, identity, stáří, LGBT+ a další v intimních příbězích hlavních postav.

Prvním snímkem je osobní příběh režiséra Rafała Łysaka v dokumentárním debutu Bezpodmínečná láska. Citlivě zachycená konfrontace dvou světů – katolického Polska s hodnotami tzv. tradiční rodiny a mladou generací, která tyto tradiční hodnoty nabourává. Je možné, aby si rozuměla katolická babička se svým vnukem, který je gay?

Druhým filmem jsou Lekce lásky o lásce mezi seniory. Režisérky Małgorzata Goliszewska a Kasia Mateja dokumentují seniorku Jolu, matku šesti dětí, která se rozhodne opustit svého agresivního muže a začít novou životní etapu. Přihlásí se na lekce zpěvu a tance a potkává gentlemana Wojtka. Může se Jola v devětašedesáti letech znovu zamilovat?

Třetí film Říkejte mi Marianna Karoliny Bielawské vypráví o ženě v mužském těle, která se rozhodla splnit si sen a podstoupit změnu pohlaví. Marianna je konečně sama sebou, ale ztratila rodinu a blízké. Co všechno taková změna obnáší?

Festival nabídne kromě celovečerních také tradičně pásma krátkých filmů pro dospělé i pro děti z partnerského festivalu ŻubrOFFka v Bělostoku. Na pásmo pohádek, které bude jazykově bezbariérové, naváže také speciálně pro online připravená výtvarná dílna - ve spolupráci s ilustrátorkou Alžbětou Zemanovou, kterou bude možné sledovat na Facebooku a Youtube kanálu zdarma. Fyzický festival vždy představuje tematicky laděné polské delikatesy, které vaří Polky a Poláci dlouhodobě žijící v Praze.

Letos můžou diváci nahlédnout do polské kuchyně skrze kameru – v produkci festivalu vznikl videorecept, který bude taktéž pro diváky dostupný zdarma. Kuchařka Aga Fafius ve videu představí, jak se vaří tradiční polské gołąbki. Ve speciálním uvedení diváci uvidí jako předfilm krátký minutový film z letošního Bardzo fajného léta v letním kině Klubovna, který pro festival natočil Ondřej Šálek. Celý program bude dostupný od 4. prosince po týden na platformě Dafilms ke zhlédnutí v libovolný čas. Všechny dokumentární filmy budou uvedeny v originálním polském znění s možností vybrat si české nebo anglické titulky.

Krátké filmy pro dospělé budou v polštině s anglickými titulky. Dětský program je jazykově bezbariérový. Bardzo fajný festival byl v roce 2020 podpořen z Česko-polského fora. Projektovým partnerem je Bělostocké kulturní centrum, festival Filmové Podlesí útočí a Mezinárodní festival Žubroffka. Stálým partnerem festival je Polský institut v Praze. Organizátorky Bardzo fajného festivalu srdečně zvou na program, přejí všem hodně sil v nelehkém období a těší se na shledání příští rok na některé z letních nebo podzimních akcí. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce